Китайська компанія huawei готується до запуску своєї програмної платформи harmony os 2.0 за межами домашнього ринку. Згідно з наявними даними, глобальний запуск мобільної операційної системи відбудеться на початку наступного року. Про це пише видання cnews з посиланням на главу споживчого підрозділу huawei в центральній і східній європі, канаді та туреччині дерека ю (derek yu).

Джерело зображення: 3dnews

За даними huawei, смартфони з harmony os працюють на 10% швидше в порівнянні з аналогічними моделями під управлінням android. Дерек ю також зазначив, що в китаї користувацька аудиторія операційної системи перевищила 100 млн осіб. Цікаво, що huawei ще не випустила на міжнародний ринок свою ос, але вже готується до запуску harmony os 3.0, про яку поки мало що відомо. Очікується, що закрите бета-тестування ос наступного покоління почнеться в першому кварталі 2022 року. На думку фахівців, запуск стабільної версії harmony os 3.0 може відбутися практично відразу після завершення відкритого бета-тестування.

Нагадаємо, що перехід на використання операційної системи є вимушеним кроком, на який huawei пішла через санкції американського уряду, які, крім іншого, не дозволяють китайській компанії використовувати в своїх пристроях сервіси і додатки google. На тлі цього huawei було прийнято рішення про поступову відмову від використання android у своїй продукції. У серпні 2019 року huawei представила першу версію harmony os, яка була призначена для розумних пристроїв, смарт-тв і побутової техніки. На смартфонах і планшетах з’явилася harmony os 2.0, яка була представлена восени минулого року і являє собою повноцінну екосистему, в якій з’явилася заміна сервісів google.