Хоча з моменту випуску 11-го покоління мобільних процесорів intel core серії tiger lake-h45 пройшло всього п’ять місяців, в мережі вже стали з’являтися перші витоки, пов’язані з їх спадковою серією alder lake-p (h45). Мобільні процесори intel core 12-го покоління, як і десктопні моделі, будуть використовувати гібридну архітектуру з продуктивних ядер golden cove і енергоефективних ядер gracemont, і зможуть запропонувати до 14 фізичних ядер.

Джерело зображень: videocardz

У базі даних ігрового тесту ashes of the singularity з’явилася перша інформація про 14-ядерний мобільний процесор core i9 – 12900h з 20 логічними потоками. Однак сам тест неправильно визначає їх як 20 фізичних ядер.

Процесор, що засвітився в тесті, використовувався у складі системи з 16 гбайт оперативної пам’яті. На жаль, ні інформації про тактову частоту чіпа, ні даних про стандарт використовуваної пам’яті результати ігрового бенчмарка не містять. Тому поки неясно чи використовувалася в системі актуальне покоління пам’яті ddr4 або ж застосовувалася нова озу стандарту ddr5.

В якості відеокарти використовувалася geforce rtx 3080 laptop gpu. З тими ж настройками, api і відеокартою в базі тесту вдалося знайти лише результати системи на core i9-10980hk, і вони виявилися куди слабкіше показників системи з core i9-12900h.якщо остання набрала 10600 балів, то система з флагманським мобільним чіпом intel core 10-го покоління лише 7600 балів.

Згідно з останніми чутками, мобільні процесори alder lake повинні з’явитися на ринку в першому кварталі 2022 року разом з дискретними відеокартами intel arc alchemist. Цікаво також, що відзначилася в ігровому тесті модель alder lake-p була встановлена в систему з мобільним графічним прискорювачем geforce rtx 3080 laptop gpu, а не з super-версією відеокарти, реліз якої очікується приблизно в той же час, що і нових мобільних процесорів intel. Знову ж таки, якщо чутки правильні.