з’явилася ще одна витік тестів alder lake, яка на цей раз пов’язана з 20-потоковим мобільним core i9-12900h. Чіп тестувався в ashes of the singularity з передустановками найнижчої якості, що ускладнювало порівняння результатів з іншими тестами ashes of the singularity. Однак тепер відома назва нового 20-потокового процесора intel, який раніше з’являвся в інших витоках.

Дані тестів показують, що core i9-12900h працює в парі з мобільним графічним процесором nvidia rtx 3080 і 16 гб оперативної пам’яті. Тест працював з мінімальними налаштуваннями 1080p з середньою швидкістю близько 107 кадрів в секунду.

Однак ставитися до цих еталонних даних потрібно з недовірою. Alder lake все ще знаходиться на ранній стадії розробки, і, враховуючи передустановку низького пресету, немає чіткого уявлення про те, як цей процесор буде працювати в іграх. Крім того, в тестових системах alder lake використовувався з windows 10 замість windows 11, в якій є новий планувальник, оптимізований для цього сімейства процесорів.

Фактична кількість ядер i9-12900h залишається загадкою, тому що ashes of the singularity може визначати тільки загальну кількість потоків процесора. Враховуючи hyperthreading для ядер p, ми побачимо поєднання шести продуктивних ядер і восьми ефективних ядер. Ця конфігурація ядра, ймовірно, вірна, оскільки intel вже підтвердила, що шість продуктивних ядер і вісім ефективних ядер будуть базовою конфігурацією alder lake.

Цікаво те, що раніше в просочилися тестах вже був схожий чіп. Тоді, судячи з результатів тестів, 14-ядерний процесор йшов в ногу з amd ryzen 7 5800h в geekbench 5. В цілому чіп від intel був всього на 5% повільніше, ніж його аналог zen 3. Буде не дивно, якщо після випуску 12900h побачимо, що цп ще зменшить розрив з 5800h, коли буде виконана оптимізація alder lake.