12.12.2018 в 18:33 |

34 5


Недалеко від південного узбережжя Уельсу в Брістольському затоці розташований острівець Ланді (Lundy, gr. Devon). Під час громадянської війни в XVII столітті монетний двір роялістів карбував там англійські грошові знаки. Срібла у них не було, тому випускалися мідні “паффины” і “полупаффины”, які вступали в товарно-грошовий обіг країни.

В Англії ці монети мали іншу назву – “фартінг” і “пенні”. Випуск таких острівних грошей тривав не менше 19 років.

В кінці 1928 року власником острова став підприємець з Лондона Купер Д. (Cooper D.), який відродив старий монетний двір і приступив до карбування середньовічних паффинов. Вони призначалися в якості сувенірів. Але така “туристична” діяльність Купера не сподобалася його столичним конкурентам. І вони порушили в суді позов проти бізнесмена, звинувативши його в фальшивомонетництві. Лондонський суд зняв з Купера всі кримінальні звинувачення, однак, заборонив йому подальше виробництво паффинов, як не має на це монетної регалії (або повноважень).

Що цікаво, через 40 років англійська фірма підприємця Вильберга М. (Wilberg M.) випустила нову партію острівних сувенірів-паффинов, використовуючи при цьому старі штемпеля, але змінивши дату на “1969”.

“Нові” гроші острова Ланді швидко і з величезним успіхом розійшлися по приватних західноєвропейським нумізматичних колекцій.