Далекосхідний федеральний університет (двфу) і далекосхідний фонд високих технологій (дфвт) підписали угоду про реалізацію спільного проекту. Сторони братимуть участь у створенні ресурсного центру інвазивних нейротехнологій та клінічної біомеханіки.

Ria.ru

Зокрема це означає проведення науково-дослідних робіт в різних областях — вони дозволять подолати фантомні болі громадянам з порушеннями центральної нервової системи, а також постраждалим в аваріях. Більш того, вірогідні дослідження по вживленню чіпів різного призначення в людський організм.

За словами глави дфвт руслана саркісова, «це буде комплексний медцентр, в який буде входити як проведення операцій, реабілітація, створення нових зразків, (так і) проведення науково-дослідних робіт за цим напрямком».

Глава фонду планує запустити центр протягом року, причому в двфу вже є база для відповідних досліджень, на якій і можна буде масштабувати дослідження. Крім того, можливі й операції на комерційній основі.

Проект буде реалізований в інноваційному науково-технологічному центрі на острові руському (т.зв. Інтц «русский»). Планується фінансування в обсязі до 350 мільярдів рублів.

Угода підписана в ході минулого у владивостоці східного економічного форуму (веф). Саркісов не виключає, що в майбутньому на острові може бути створений міжнародний кібертехнічний кластер.