У nasa повідомили, що наукова апаратура зонда «люсі» для дослідження астероїдів на орбіті юпітера включена і працює штатно. Зонд продовжує працювати в автоматичному режимі, в якому він буде сходити з орбіти землі і рухатися до мети. Однак початок місії затьмарений заклинив механізмом розгортання однієї з двох сонячних панелей і кроки з усунення несправності поки не вироблені.

Джерело зображення: nasa

Днями команда місії перевірила два наукові прилади — l’tes і l’ralph, за допомогою яких вивчатиме троянські астероїди юпітера. Ці два спектрографи-суть всієї місії. Обидва прилади вивчать склад і структуру поверхні астероїдів, в тому числі на наявність органічних сполук.

Що залишився поки не перевіреним прилад на борту зонда — l’lorri — це камера високої роздільної здатності для візуалізації оточення зонда. Для нас-простих сторонніх спостерігачів-зображення з l’lorri стануть найбільш захоплюючими з усієї місії “люсі”. Перевірку цього приладу команда місії запланувала на понеділок 8 листопада. Сподіваємося, nasa порадує нас якісними знімками земної поверхні.

Все було б відмінно, якби не заклинив механізм розкриття однієї з двох сонячних панелей зонда. Команда місії все ще розробляє сценарії повторної спроби розкриття панелі. Вона буде проведена не раніше 16 листопада, а поки в центрі управління польотом вивчають заклинив механізм на моделі. Судячи з телеметрії з борту зонда, панель розкрилася на 75-95 % (це визначили по потужності вироблення електрики). Подібної потужності вистачить для нормальної роботи апарату і наукових приладів під час довгої космічної подорожі «люсі», проте несправність не найкраща подія на самому початку космічної одіссеї, і її спробують усунути.