Інженери з німеччини створили акумулятор для мопедів, що підтримує надшвидку зарядку. Повідомляється, що нова літій-вуглецева батарея можетполностью зарядитися всього за 90 секунд у розетки.

Літій-вуглецевий акумулятор нового типу став результатомспівробітництва німецьких компаній mahle і allotrope energy. Виробники заявляють, що вдалося перевершити результати всіх випущених на ринок батарей, а час зарядки не перевищує час заправки звичайних мопедів на бензині. При цьому залишаються всі преімуществаелектродвігателей, включаючи нульові викиди і більш низьку стоімостьелектрічества в порівнянні з ціною на паливо.

В даний час інженерам вдалося реалізувати задумане врамках прототипу невеликої ємності. Акумулятор на 500 втч може бути установленв електромопед з автономністю до 40 км, чого достатньо для поїздок по місту. Крім того, завдяки швидкісній зарядці за 90 секунд перед економічним видом транспорту відкриваються більш широкі можливості. Якщо порівнювати з аналогами,встановленими на існуючих електробайках, то на повну зарядку сьогодні потрібно не менше 30 хвилин.

Всередині акумулятора розташувався високошвидкісний анод вилитий-іонної батарейки, що поєднується з катодом з суперконденсатора, розділеним органічним електролітом. В результаті вдалося досягти швидкості зарядки в20 квтг. Цього більше ніж достатньо для невеликих легких електричних мопедів.не менш важлива відмова від рідкоземельних елементів, що дозволило зробити батареюне тільки швидкозаряджається, але і дешевою у виробництві.