Як відомо, в минулому році компанія nvidia оголосила про свої серйозні наміри з придбання британського розробника чіпів arm, тому не дивно, що «зелена команда» почала свою кампанію з просування архітектури arm в маси: так, в розпорядженні ресурсу wccftech виявилося кілька наочних графіків, що ілюструють рівень продуктивності arm-чіпів в порівнянні з процесорами на базі архітектури x86.

Джерело зображення: nvidia

Як можна споглядати, сервер, оснащений cpu на основі архітектури arm в дуеті з графічним процесором nvidia a100 демонструє практично рівні показники з x86-процесором в парі з аналогічним прискорювачем, а в 3d-unet йому навіть вдалося вийти вперед.

Як заявляє девід лекомбер( david lecomber), старший директор з високопродуктивних обчислень і інструментів в компанії arm, слова якого наводить джерело, останні результати тестів наочно демонструють можливість успішного застосування систем, заснованих на arm-чіпах і графічних процесорах nvidia, для вирішення цілого ряду завдань із задіянням ші.

Втім, джерело зазначає, що незважаючи на непогані показники процесорів з архітектурою arm в задачах, що не вимагають високого рівня енергоспоживання, проблеми з масштабованістю при високих тактових частотах поки що не дозволяють їм змагатися з x86-процесорами в області високопродуктивних обчислень.

Крім того, nvidia нагадала про сценарії, де графічний процесор не залишає шансів звичайному cpu: так, в бенчмарку mlperf, призначеному для вимірювання продуктивності в задачах із задіянням ші, прискорювача a100 в парі з процесором на базі архітектури x86 або arm не було рівних, що вилилося в перевагу над intel xeon 8380 до 104 разів.

Джерело зображень: wccftech

Якщо угода nvidia і arm увінчається успіхом, то в майбутньому позиції виробників x86-процесорів в особі intel і amd можуть дещо похитнутися, так як» зелена команда”, схоже, налаштована рішуче.