Останнім часом розробники відеоігор з піднебесної все частіше залишають свою зону комфорту у вигляді домашнього ринку і дозволяють гравцям з усього світу доторкнутися до своїх ігор. F. I. S. T.: forged in shadow torch якраз є прекрасним прикладом того, що китайські девелопери вміють робити не тільки вичавлюють всі ваші гроші мобільні проекти, але ще і цілком собі здатні створити як мінімум непогану відеогру.

Є світ, наповнений антропоморфними звірами, в якому деякий час тому вибухнув військовий конфлікт між пухнастими мешканцями і злісною тоталітарною фракцією роботів. І в цьому світі є райтон-брутальний заєць і за сумісництвом ветеран тієї самої війни. І як годиться стороні, що програла, наш герой разом з іншими тваринами тихо і мирно існував під гнітом залізних диктаторів. Але відносно спокійні дні тривали недовго, до тих пір, поки роботи не викрадають кращого друга протагоніста. І щоб врятувати приятеля, наш заєць скидає пил зі своєї старої роботизованої рукавички і відправляється кришити механічні обличчя.

Атмосфера в грі панує досить гнітюча, але тим не менш гра виглядає в цілому приємно. Хоча чого ще можна очікувати від художників з китаю? вже що-що, а працювати ці хлопці точно вміють. Декорації похмурого футуристичного міста виглядають красиво, рясніють опрацьованими дрібними деталями. Задники ось прямо моє повагу. Модельки персонажів звичайно так сильно мене не вразили, але теж виглядають досить непогано.

Геймплейно f. I. S. T.: forged in shadow torch – це ігаванія в найкращому сенсі цього слова. Гаразд ладно, нехай буде метроідванія. Так ось, f. I. S. T. Виконана в кращих традиціях ігор даного жанру. Є головний герой, якого можна прокачувати і який в результаті прогресії отримує ті чи інші здібності, що дозволяють проникати на до цього недоступні локації. На цих локаціях розташовані противники, анігіляція яких, власне, і дозволяє райтону ставати сильнішими. Але на відміну від багатьох метроідваній, при зміні локації противники на ній не відроджуються, так що погріндіть вдосталь не вдасться, хоча це і не потрібно. Хоча після смерті нашого зайця вороги все ж знову з’являються, але з ці проблем теж немає, так як чекпоінти розташовані досить близько один від одного, чого не скажеш про телепорти. Ось їх-то дійсно не вистачає, бо із завидною періодичністю долати величезні відстані на своїх двох дещо утомливо.

Битви в f. I. S. T.: forged in shadow torch виконані без нарікань. Кришити механічні дупи в ближньому бою дійсно весело, а для більшого веселощів в арсеналі у райтона є три види зброї: великий кулак, не менш велике свердло і електричний хлист. У бою можна спокійно перемикатися між озброєнням, щоб якомога ефективніше розправлятися з різноманітними противниками. Ну і традиційні подвійні стрибки і деши в арсеналі теж є. Боси, до речі, здебільшого прості, але є кілька, від яких в квартирі несподівано може розжаритися повітря.

Хочу приділити увагу одному з головних аспектів метроідваній, про який деякі розробники геть забувають. Йдеться про карту і її інформативності. F. I. S. T. Може похвалитися досить зручною картою локацій, на якій чітко відзначені всі потрібні елементи, такі як невідкриті двері і пропущені предмети. Процес експлорінга протікає максимально безболісно. Якщо не брати до уваги систему телепортів.

F. I. S. T.: forged in shadow torch-зразок хорошою метроідваніі, в якій всі елементи виконані відмінно, все працює як годинник, проте в голові постійно витає думка, що чогось проекту явно не вистачає. Виглядає гра звичайно цілком оригінально, але ось що стосується ігрового процесу, то тут і виникають невеликі проблеми. Ні, я не хочу сказати що гра вторинна, але особисто я був би не проти побачити якісь нові або забуті круті механіки. Зажерся виходить, так? виходить так. Не хочу і не буду додавати це в мінуси грі, але майте на увазі.

переваги:

  • візуальний стиль і атмосфера
  • класичний геймплей
  • динаміка боїв

недоліки:

  • мала кількість телепортів і бектрекінг

Що ж у нас виходить за підсумком? а виходить, що f. I. S. T.: forged in shadow torch-класна класична метроідванія в обгортці з нуарними звірятками в декораціях дизель-панку. Грається весело, динамічно і всім фанатам жанру моя наполеглива рекомендація до ознайомлення. 7 брутальних зайців з 10 .