Зміст

Вступ

Ми продовжуємо знайомитися з різними варіантами все ж вийшла radeon rx 6600 xt. Вийшли відеокарти, правда, в основному не в продаж, а віртуально – у всіляких матеріалах в мережі. Так, в такий час ми живемо.

Це не привід не тестувати нові пристрої, коли вони з’являються. І сьогодні в лабораторії overclockers.ru відеоприскорювач asus rog strix radeon rx 6600 xt gaming.

Спочатку саме ця відеокарта повинна була взяти участь в нашому першому тестуванні radeon rx 6600 xt. Але надто вже затрималася в дорозі, так що її там замінив продукт іншого виробника. Однак у підсумку варіант asus до нас дістався, і сьогодні до уваги читачів overclockers.ru пропонується його огляд.

Упаковка і комплект поставки

Відеокарта поставляється в середніх розмірів коробці типового виду для актуальних продуктів серії republic of gamers. Основна колірна гамма чорно-червона, на лицьовій стороні присутня велика назва і зображена сама новинка – не помилишся.

А на зворотному детально описуються основні особливості моделі.

Під яскравою “суперобкладинкою” ховається добротна чорна коробка з більш щільного картону.

У центрі неї вигадливо зафіксована сама відеокарта.

Виробник завбачливо наводить інструкцію по її розпакуванню. І з даним керівництвом дійсно краще заздалегідь ознайомитися.

Комплект поставки навіть не нульовий. Однак крім різних папірців і картонок тут лише пара фіксаторів для проводів. Враховуючи, що роз’єм живлення у radeon rx 6600 xt один, навіть неясно, навіщо вони тут. Втім, фірмові якісні багаторазові стяжки завжди порадують будь-якого комп’ютерного ентузіаста.

На алюмінієвій задній пластині присутня захисна плівка, а всі порти виведення і слот pcie оснащені заглушками. За надійність упаковки-тверда п’ятірка.

І якщо вже дістали відеокарту, відразу продовжимо її розглядати.

Дизайн і конструкція відеокарти

Габарити-в цілому стандартні: довжина відеокарти близько 24 см, висота – на три сантиметри вище стандартної для карт розширення, а в товщину rog strix radeon rx 6600 xt gaming займає близько двох з половиною слотів.

З лицьового боку кожух вентиляторів пластиковий, з задньої – алюмінієва пластина. Все виконано в єдиній чорно-сірій кольоровій гамі. Мені сподобався дизайн цієї відеокарти. І хоча в переважній більшості системних блоків її навряд чи хтось буде регулярно розглядати, для кого-то такий приємний строгий дизайн може стати аргументом при виборі.

Тим більше що і інших плюсів у версії asus більш ніж достатньо. Ну, та про все по порядку.

Портів виведення зображення-стандартний за нинішніми часами набір з трьох display port і одного hdmi. А через перфоровану монтажну пластину, завдяки поздовжньому розташуванню ребер радіатора, частина нагрітого пройшов через систему охолодження повітря дійсно буде виводитися з корпусу системного блоку.

Втім, radeon rx 6600 xt – досить економічна відеокарта, і сильно на нагріванні інших внутрішніх компонентів не позначиться. Та й споживання у цих моделей помірне, тому всі поки бачені мною обходилися одним восьмиконтактним роз’ємом живлення. Не стала винятком тут і наша сьогоднішня героїня.

Реклама

А ось чого не було у двох попередніх протестованих мною варіантів radeon rx 6600 xt, так це подвійний прошивки bios. Крихітний перемикач звично тулиться на розі плати. Але в даному випадку хоча б помітно підписаний.

Спочатку відеокарта працює в продуктивному режимі (p mode), але при бажанні її можна переключити в тихий (q mode). Чим вони відрізняються, зовсім скоро дізнаємося.

Поки ж подивимося, що у відеокарти всередині. Прискорювач rog strix radeon rx 6600 xt gaming, як і переважна більшість сучасних відеокарт, заборонено розбирати без втрати гарантії – для цього тут присутні пломби на гвинтах. Але у мене така можливість була.

Реклама

Насамперед відкручуємо шість гвинтів, якими кріпиться пластиковий кожух з вентиляторами: чотири з заднього боку і два на монтажній планці.

На жаль, на обох 100-міліметрових вертушках присутні м’які наклейки, що не дозволяють розглянути маркування. А спроби їх акуратно відірвати ні до чого не призводять.

Далі можна відразу демонтувати основний теплорозсіювач. Він також кріпиться шістьма гвинтами, на цей раз усіма зі зворотного боку:

реклама

Радіатор повністю нікельований, заснований на чотирьох мідних теплових трубках, рівномірно пронизують єдиний щільний масив алюмінієвих ребер.

Крім gpu, окремо охолоджуються мікросхеми відеопам’яті і обидві групи мосфетов-системи живлення gpu і vram. Термопаста якісна, правильної консистенції (та й її подальша заміна на arctic mx5 помітно не змінила температурний режим відеокарти, що говорить про якість штатного термоінтерфейсу). Термопрокладки мені також сподобалися-вони хоча б не надмірної товщини.

На платі в першу чергу звертає на себе увагу досить вільний монтаж. Верхня частина pcb використовується не повністю. Система живлення-десятифазна, виконана за схемою 8 + 2. Маркування на відеопроцесорі amd, як водиться, відсутня. А термопрокладки, міцно прилипли до мікросхем пам’яті samsung, нічого нового про їх маркування нам би все одно не сказали.

І, нарешті, тепер є можливість зняти задню захисну пластину:

Реклама

Тут також все відмінно: вона тут не тільки для краси фізичного захисту друкованої плати, але і дійсно відводить тепло. Причому і від мікросхем пам’яті, і від всіх мосфетов.

Як підсумок, перед нами кращий по конструкції з протестованих мною на даний момент трьох варіантів radeon rx 6600 xt. Подивимося, чи дозволить це продемонструвати відеокарті щось особливе в тестах.

Тестування asus rog strix radeon rx 6600 xt gaming

Відеокарта тестувалася на відкритому стенді в складі наступної конфігурації:

  • материнська плата: asus rog maximus xiii hero;
  • центральний процесор: intel core i9-11900k (4.3/5.1 ггц);
  • система охолодження cpu: arctic liquid freezer ii 280 + arctic mx-5;
  • оперативна пам’ять patriot viper steel 3600 мгц 32 гбайт (16 x 2);
  • накопичувач: wd black sn850 nvme 2 тбайт;
  • блок живлення: seasonic prime platinum 1300 ватт.

Реклама

Відеокарта забезпечена підсвічуванням-rgb-світлодіоди з управлінням підсвічують назву і логотип серії на торці asus rog strix radeon rx 6600 xt gaming.

Всі тести проводилися до розбирання. Тому їх результати відповідають таким для нашої героїні»з коробки”.

Без навантаження сучасна відеокарта середнього рівня майже нічого споживає, а її вентилятори не крутяться. Так що шум як такий відсутній. А температура відеопроцесора тримається нижче 40 градусів.

Створимо навантаження за допомогою msi kombustor (аналог furmark):

Температура gpu не перевищує 73 градусів в найгарячішій точці, але при цьому і вентилятори розкручуються майже до 2000 об/хв.у такому режимі відеокарту не назвеш галасливою, проте в тихому приміщенні в тихій же системі (або, як у мене, на відкритому стенді) шелест її вентиляторів чітко чути. Шумомір при цьому фіксує 39 дб з відстані в 100 см від площини плати прискорювача і при фоновому рівні в 30 дб.

Однак не варто забувати, що у asus rog strix radeon rx 6600 xt gaming є в запасі тиха прошивка. Перемикаємося в неї і повторюємо тест:

Максимальні температури gpu збільшилися до 64/77°c. І це цілком терпимі показники. А ось обороти вентиляторів тепер лише трохи перевищують 1700 rpm. Що помітно позначається на рівні шуму. Виміряне значення з того ж метра-близько 37 дб. У такому режимі відеокарту вже сміливо можна називати тихою, її навіть під важким навантаженням не буде чутно з переважної більшості корпусів ігрових систем.

При цьому швидкістю жертвувати не доведеться – частоти в тихій прошивці такі ж, як і в продуктивної.

А що, якщо хочеться ще трохи? для цього є розгін. У відеокарт amd з оверклокінгом все досить просто: не потрібно нічого підбирати самому, можна довіритися штатному пз. Окремо в автоматичному режимі знаходимо мінімально можливі напруга gpu, його частоту, а також частоту відеопам’яті:

І комбінуємо їх в ручному режимі. Для тестування стабільності і рівня шуму, а також моніторингу температурних показників відразу запускаємо msi kombustor:

Максимальні температури навіть знизилися в порівнянні зі штатним режимом в тій же продуктивної прошивці і складають 59/72°c. І навітьОбороти вентиляторів тримаються нижче 1900 rpm. Це прекрасні показники при реальній частоті gpu майже на 100 мгц вище, ніж в штатному режимі.

По розгону відеопам’яті варіант asus і зовсім чемпіон серед трьох протестованих мною radeon rx 6600 xt. Та й енергоспоживання системи з даною відеокартою на 10-15 вт нижче в залежності від режиму, ніж з обома попередніми конкурентками. При трохи більшій продуктивності у всіх режимах.

Повноцінний огляд radeon rx 6600 xt з усіма тестами продуктивності вийшов у нас на сайті зовсім недавно – ви можете знайти результати за цим посиланням.

Але кілька тестів (в тому числі, щоб додатково перевірити стабільність розгону) я провів:

Якщо порівняти з результатами моделей sapphire pulse і msi gaming x, то можна бачити, нехай і мінімальне, але перевага asus rog strix gaming. Укупі з усім вищесказаним це призводить нас до вельми позитивного висновку.

Висновок

У asus вийшла відмінна відеокарта. Незрозуміло навіть, навіщо було так морочитися над рядовим gpu середнього рівня. Мабуть, інакше виробник, принаймні, в серії republic of gamers, вже не може. Ну, і відмінно. З огляду на, що дефіцит і завищені ціни давно нівелювали різницю у вартості між різними версіями оригінального дизайну, і часом топові варіанти можна знайти дешевше, ніж бюджетні, то зовсім не шкідливо буде знати, які моделі дійсно краще за інших.

І asus rog strix gaming-дійсно відмінна radeon rx 6600 xt без жодних застережень. Крім хіба що великих габаритів відеокарти (які рідко для яких гравців стануть проблемою) я не знайшов жодного мінуса. Від гідного дизайну і продуманої конструкції до відмінного розгінного потенціалу і кращої енергоекономічності серед аналогів – на висоті просто все. Це не залишає вибору, окрім як вручити asus rog strix radeon rx 6600 xt gaming одну з наших головних нагород: