Саме samsung першою з великих компаній навчилася робити згинаються смартфони — і, переживши невеликий скандал з оригінальним fold (який довго відкладали, а дебютна партія розвалювалася в руках перших користувачів — журналістів, блогерів, знаменитостей), почала кувати залізо. У тому ж році вийшов galaxy z flip – спадкоємець класичних розкладачок, дуже стильний, але дуже дорогий гаджет. На його дорожнечу швидко зреагувала motorola, представивши помітно більш доступний і до того ж позбавлений характерною для samsung складки razr 2019. А трохи пізніше-і razr 5g, який за відсутності серйозного оновлення flip (з 2019 року вийшла тільки версія з 5g-модемом) виглядав оптимальним вибором для тих, кому захотілося смартфон-розкладачку. Навіть незважаючи на не флагманську платформу і в цілому відносно прості для гаджета ціною 120 тисяч рублів характеристики.

Samsung, само собою, такий розклад не влаштовував-і в кінці літа 2021-го новий flip нарешті був представлений. Від складки корейська компанія так і не позбулася, але в іншому відповідь на заявки motorola виглядає дуже серйозно: qualcomm snapdragon 888, більший екран (6,7 дюйма) з більш високою роздільною здатністю (2640х1080 точок), більш ємна батарея, більш тонкий і легкий корпус, захищений від вологи за стандартом ipx8. Чи є в цій майже бездоганною на перший погляд схемою вада?

⇡# технічні характеристики

⇡# дизайн, ергономічність і програмне забезпечення

У samsung не було такого джерела натхнення, як у motorola з її легендарним razr, так що обійшлося без відсилань — гаджет виконаний в актуальному для корейської компанії стилі, зі знижкою на незвичайний нині форм-фактор.

На жаль, фронтальна камера під екраном залишилася ексклюзивом найдорожчого смартфона samsung-z fold3. У z flip3 ж ми бачимо стандартну фронталку, вписану в невеликий отвір по центру верхньої частини екрану. Приблизно те ж, що і у в samsung galaxy s21. З уже згаданою поправкою — z flip3 виділяє відразу і покриття дисплея (на дотик полімер відрізняється від скла разюче-втім, не скажу, що в гіршу сторону), і формат (22:9, екран вузький і витягнутий), і неминуча в разі samsung складка, і бортики навколо дисплея. Повністю від них позбутися у корейців поки не виходить, хоча вони стали помітно менше, ніж на першому flip, і просто менше, ніж на поточному fold. Однак вони залишаються досить товстими для того, щоб вже злегка призабуте відчуття від користування комунікатором починало випливати з глибин свідомості — правда, стилус, на відміну від z fold3, тут не підтримується, інакше відчувалося б зовсім комунтікаторно.

З приводу складки можу тільки повторити все сказане раніше про с fold – в перші хвилини і навіть години вона надзвичайно муляє очі, але до неї поступово звикаєш. Правда, з урахуванням формату пристрою-тут, на відміну від fold, тільки один робочий простір якраз з “зморшкою” по центру дисплея — ця проблема постає трохи серйозніше. Але така в даному випадку плата за (майже) унікальний формат.

Внутрішня частина samsung galaxy z flip3: екран, що займає 84,7% поверхні, фронтальна камера в отворі по центру вгорі

Також варто сказати, що екран samsung galaxy z flip3 прикритий плівкою — і її в даному випадку знімати не можна, є попередження при першому запуску смартфона. Що буде, якщо її зняти — незрозуміло, але вона помітно позначається на сприйнятті пристрою. Так, я знаю, серед наших читачів багато тих, хто не мислить користування телефоном без захисної плівки, а то і скла, але вона взагалі-то дряпається значно швидше звичайного скла (або, як тут, полімеру), по її кромці збирається пил. Загалом, смартфон виглядає не дуже преміально. І якщо в якому-небудь бюджетному redmi це не так вже й важливо, то тут значення ключове-заради чого купувати складаний смартфон, якщо не заради іміджу? дивне рішення-якщо плівка так необхідна (вона, швидше за все, оберігає екран від пошкодження при попаданні якихось великих частинок), чому її в такому випадку не закріпити намертво, вклеївши під бортики, як в першому поколінні fold?

Зовнішня частина samsung galaxy z flip3: у верхній частині — додатковий екранчик і дві камери; під ними — одинарна спалах

Гаразд, імідж дещо страждає, але є все-таки й інші причини купувати flip. Серед них на одному з вищих місць стоїть зручність-і тут розкладачка дійсно проявляє себе здорово. Тонка в розкладеному стані, вона не надто обтяжує товщиною в складеному і буквально тоне в кишені. Це дійсно невеликий і дуже зручний гаджет, здорово виділяється, поряд з новими moto razr, на тлі інших «лопат». Але і тут є тонкий момент-досить слизький гаджет зі скляною спинкою і округленими боковинами з гладкого металу кожен раз трохи страшно впустити, коли розкладаєш. Ризику тут, звичайно, набагато більше, ніж при взаємодії з традиційним смартфоном. За два тижні тестування я його впустив samsung galaxy z flip3 жодного разу, але це побоювання було зі мною весь час.

Шарнір складного екрану samsung galaxy z flip3

Верхня і нижня грані samsung galaxy z flip3 в складеному стані: мікрофони, порт usb type-c, динамік

При цьому flip3 повинен бути досить міцним — його задня кришка прикрита загартованим склом gorilla glass victus. Є і вологозахист-глибоко краще не запливати, звичайно, але зайвий раз намочити смартфон вже не страшно. Можна навіть помити під струменем води, якщо раптом трохи забруднили смартфон.

Ліва грань samsung galaxy z flip3: слот для sim-карти

Права грань samsung galaxy z flip3: клавіша регулювання гучності і клавіша включення/блокування апарату з вбудованим датчиком відбитків

Виглядає ж задня кришка відмінно — тут є маленький (1,9 дюйма) oled-екранчик, на який виводиться поточний час, інформація про заряд, повідомлення, плеєр і так далі — якісь найпростіші речі на зразок управління відтворенням можна робити, не розкриваючи пристрій. Поруч з екранчиком ми бачимо два вічка тильної камери-на цей раз не винесені на спеціальну плашку, що підноситься над корпусом. Виглядає відмінно. Шарнір в розкладеному положенні прихований всередині корпусу.

Samsung galaxy z flip3 в бежевому виконанні

Мені дуже сподобалися колірні виконання смартфона: нехай чорне і темно-зелене більш-менш звичайні, але бежевий і лавандовий z flip3 виглядають дуже привабливо. Крім того, на сайті samsung.com будуть доступні додаткові кольори: сірий, рожевий і білий. Імідж в даному випадку-майже все.

Незважаючи на незвичайний форм-фактор, z flip3 пропонує цілком звичайну компоновку функціональних елементів — пару клавіш на правій боковині (відзначаю, що вони реалізовані продумано — клавіша гучності в складеному і розкладеному положенні працює по-різному, тобто верхня її частина в будь — якому випадку буде відповідати за підвищення гучності, а нижня-за зниження, її не доведеться інвертувати в розумі, смартфон це зробить за вас), порт usb type-c і основний динамік на нижньому, слот для sim-карти на лівому.

Samsung galaxy z flip3 в чохлі

До нас samsung galaxy z flip3 потрапив не в оригінальній комплектації — але інформація про те, що в неї входить, відкрита: в комплекті не буде зарядного пристрою, тільки кабель usb type-c ↔ usb type-c. Також не буде і чохла — його доведеться купувати окремо, і великого вибору у вас не буде — доведеться, швидше за все, брати недешевий фірмовий. Такі ось принади флагманських гнучких смартфонів.

Сканер відбитків в samsung galaxy z flip3 вбудований в бічну клавішу включення. Тут використовується використовується традиційний ємнісний сенсор, і працює він непогано, але не ідеально — через невелику площу покриття відсоток неспрацьовувань високий, час від часу доведеться вводити pin, ну або покладатися на ідентифікацію особи, яка працює за допомогою фронтальної камери. При цьому варто сказати, що проблема випадкового розблокування гаджета в кишені, типова для смартфонів з бічним сканером, тут виключена — в складеному вигляді z flip3 не розблокується. А доступ до сенсорного зовнішнього екранчику є завжди-правда, до якихось неприємних наслідків це привести не може, з нього ні повідомлення не відправити, ні набрати номер не можна.

Galaxy z flip3. Ui

Дивитися всі зображення (25)

Смартфон працює під управлінням android 11 з фірмовою оболонкою oneui 3.1.1. Особливостей в роботі у flip3, на відміну від fold3, не дуже багато — це здебільшого класичний смартфон в плані взаємодії. Але деякі спеціальні фішки теж є. По-перше, безшовне перемикання з зовнішнього екранчика на внутрішній: наприклад, торкнулися повідомлення на зовнішньому, відкрили смартфон — і відповіли на нього вже на внутрішньому екрані. По-друге, деякі програмиПристосовані під роботу в “напівзігнутому” форматі – коли на верхній частині екрану виводиться частина інформації (наприклад, фотографія в галереї або зона видошукача в камері), а на нижній — панель управління. Осмислено це працює тільки на обраних додатках, але можна примусово включити цей режим для всіх, як і на fold3, вибравши цю опцію в меню експериментальних налаштувань labs. Правда, якихось додаткових опцій це не дасть — на нижній половині екрану просто з’являться значки швидкого переходу до панелі повідомлень, скріншота, зміни яскравості екрану і регулювання гучності. І звичайно, можна використовувати зовнішній екран як видошукач камери-тобто робити селфі на тильну камеру або показувати моделі, як вона виглядає, щоб можна було скорегувати позу.

В іншому — типовий сучасний samsung, з бічною панеллю швидкого доступу, багатовіконним режимом і безліччю встановлених додатків. В цілому оболонка дуже зручна, приємно оформлена і швидка. Зазначу, що за два тижні смартфон жодного разу не завис і не заглючив, працює дуже стабільно.

# дисплей і звук

В samsung galaxy z flip3 встановлений екран з матрицею dynamic amoled 2x діагоналлю 6,7 дюйма і роздільною здатністю 2640х1080 точок (формат, повторюся, — 22:9). Щільність пікселів – 426 ppi. Заявлена підтримка hdr10, екран вміє працювати на частоті до 120 гц. Загалом, все як і личить сучасному флагману-хіба що дозвіл трохи нижче, ніж ми звикли: замість qhd тут full hd+. Але при цьому згинається конструкція спокутує деякі компроміси з дозволу (тим більше що щільність пікселів більш ніж гідна).

Про особливість користування смартфоном зі згинається екраном і неминучою в разі samsung складкою по його центру я вже сказав, так само як і про плівку, яку не можна знімати — вона не дуже олеофобна, екран завжди виглядає заляпаним, протирати доводиться постійно. На зображенні це, втім, не позначається.

Зовнішній екранчик теж отримав матрицю на органічних світлодіодах( super amoled), діагональ — 1,9 дюйма, роздільна здатність — 512х260 точок. Це інформаційний екранчик, в першу чергу виконує функцію always-on-режиму на звичайному смартфоні: оформлення цього режиму можна як вибрати в налаштуваннях, так і прямо на самому екрані, затримавши палець на зображенні довше. Сам екран різко зріс у розмірах у порівнянні з тим, що було в першому flip. Відповідно, виросли і можливості взаємодії з ним — про це я теж написав трохи вище. Що стосується зображення, то інструментальні виміри я проводити не став – в даному випадку це не має сенсу. Але яскравості достатньо, щоб побачити час/повідомлення в сонячний день, — oled тут проявляє себе традиційно добре. А ось що я виміряв, так це параметри внутрішнього екрану.

Заміряний рівень статичної яскравості внутрішнього екрану samsung galaxy z flip3 – 478 кд/м2. Цілком нормально для екрану на органічних світлодіодах, тим більше що динамічна яскравість на піку буде помітно вище — підтвердити або спростувати відповідність стандарту hdr10 я не можу, але можна припускати, що смартфон як мінімум дуже близький до відповідності йому.

Набір налаштувань екрану той же, що і на інших смартфонах на oneui 3.1 (в тому числі і на fold3). Є довгий перелік параметрів, що стосуються налаштування шрифтів, масштабування і always-on display, а ось варіантів по передачі кольору всього два: «насичений» (з можливістю змінювати баланс білого і вручну налаштовувати три головні кольори) і «природний». По суті, від вибору залежать колірне охоплення в поєднанні з колірною температурою-можливість бачити картинку максимально наближеною до оригіналу або більш яскравою, помітною і повнокольорової, але менш природною. Я виміряв передачу кольору екрану з обома базовими передустановками, без ручних коригувань колірного балансу.

Samsung galaxy z flip3, гамма в режимі передачі кольору “насичені кольори”. Жовта лінія-показники galaxy z flip3, пунктирна-еталонна гамма

Samsung galaxy z flip3, колірна температура в режимі передачі кольору “насичені кольори”. Блакитна лінія-показники galaxy z flip3, пунктирна-еталонна температура

Samsung galaxy z flip3, колірне охоплення в режимі передачі кольору “насичені кольори”. Сірий трикутник-охоплення dci-p3, білий трикутник-охоплення galaxy z flip3

У режимі передачі кольору «насичені кольори» колірний охоплення екран samsung galaxy z flip3 виявляється трохи ширше dci-p3, але близький до цього стандарту — помітного перевищення звичного охоплення, як на fold3, тут немає. Середнє значення гами становить 2,15, криві злегка відхиляються від норми. Колірна температура незначно підвищена-медіана в районі 7 200 к при еталоні в 6 500 k. Середнє відхилення deltae по розширеній палітрі color checker (відтінки сірого + широкий набір колірних відтінків) становить 4,18 (при нормі 3 і еталонному значенні 2).

Samsung galaxy z flip3, гамма в режимі передачі кольору»природні кольори”. Жовта лінія-показники galaxy z flip3, пунктирна-еталонна гамма

Samsung galaxy z flip3, колірна температура внутрішнього екрану в режимі передачі кольору»природні кольори”. Блакитна лінія-показники galaxy z flip3, пунктирна-еталонна температура

Samsung galaxy z flip3, колірний охоплення внутрішнього екрану в режимі передачі кольору»природні кольори”. Сірий трикутник-охоплення srgb, білий трикутник-охоплення galaxy z flip3

У режимі передачі кольору «природні кольори» колірний охоплення гранично близький до стандарту srgb. Гамма приблизно та ж-2,13, криві поводяться подібним чином. Кольори теплішають-температура вже відповідає еталону. Середнє відхилення deltae за шкалою color checker все одно виходить за межі норми, але вже ближче до неї — 3,62. Екран налаштований не ідеально, але добре.

Звукові можливості z flip3 типові для сучасного флагмана — аналоговий тракт відсутній, в коробці немає навіть перехідника на провідні навушники (зараз його не кладуть вже майже ніде). З бездротовою передачею даних все в порядку: bluetooth версії 5.2, підтримуються профілі ldac і aptx adaptive. Зовнішні динаміки стереофонічні-поряд з виділеним основним динаміком працює розмовний. До рівня sony xperia 1 iii або motorola edge+ звук не дотягує, але все ж для смартфона звучання дуже хороше-гучне і не позбавлене деталізації. Грати комфортно навіть без навушників-якесь позиціонування звуку є.

Як і на всіх «фолдах», на flip3 встановлена апаратна платформа авторства qualcomm, а не samsung, – в даному випадку мова про флагманську qualcomm snapdragon 888. Це здається очевидним, адже ми говоримо про смартфоні ціною в 90-100 тисяч рублів, але motorola razr 5g ціною в 130 тисяч, нагадаю, удостоївся тільки qualcomm snapdragon 765g

Центральний процесор snapdragon 888 складається з восьми ядер kryo 680 — за традицією це змінені ядра arm: головне ядро зроблено на основі cortex-x1 і володіє частотою 2,84 ггц; його доповнюють три модифіковані ядра arm cortex-a78 з частотою 2,42 ггц і чотири енергоефективних модифікованих ядра arm cortex-a55 з частотою 1,8 ггц. Графічна підсистема-adreno 660. Покращено і сигнальний процесор обробки зображень spectra, і ші-підсистема ai engine шостого покоління. Техпроцес — 5 нм.

Говорити щось про міць смартфона на snapdragon 888 не бачу великого сенсу — це топ-рівень для актуальних гаджетів на android, вичерпний для всіх додатків та ігор. Apple a15, швидше за все, покаже більш високі результати в ключових бенчмарках, але досвід пристроїв на ios не переноситься на досвід пристроїв на android. Питання тут можуть бути — і часто з’являються-тільки по частині охолодження. Snapdragon 888 має проблеми з цим, і багато виробників (особливо sony і xiaomi) з ними не змогли впоратися.

Samsung же вдруге поспіль, слідом за z fold3, демонструє непоганий рівень охолодження. І якщо в» фолді «це не дивувало — це великий і товстий гаджет, місця для відведення тепла там багато, то» фліп ” з його корпусом товщиною 6,9 мм в розкладеному стані заздалегідь викликав питання. І так, ситуація трохи гірше, але залишається в межах розумного — в ресурсному тесті wild life extreme зафіксований троттлінг в 23%, в звичайному wild life – 33 %. У реальному житті це означає, що грати на z flip3 можна досить довго без помітного зниження продуктивності, але кадрова частота, якщо ігрова сесія розтягнеться на годину і більше, може злегка просідати. На дотик корпус при цьому майже не нагрівається. Як цього виробник домігся? ймовірно, ціною невеликого зниження базової частоти за замовчуванням-наприклад, результат antutu виявився трохи, але нижче, ніж в середньому у смартфонів на snapdragon 888: це мало позначиться на кінцевому досвіді користувача, але варто це мати на увазі.

В cpu throttling test, в свою чергу, z flip3 проявив себе краще, ніж z fold3: середня продуктивність склала 236 gips(проти 178 gips у “фолда”), робочі частоти знижуються до 79% від максимуму.

Варіацій по вбудованій пам’яті дві: незмінні 8 гбайт оперативки lpddr5 і накопичувачі на 128 або 256 гбайт флеша стандарту ufs 3.1. Слота для карти пам’яті немає, так що рекомендую доплатити зайві п’ять тисяч за версію на чверть терабайта: 128 гбайт для сучасного смартфона, тим більше подібного рівня, вже замало.

В samsung galaxy z flip3 передбачений один слот для картки nano-sim, друга операторська картка може бути віртуальною (e-sim). Є 5g-модем, що для росії все ще малоактуально, тим більше що схвалений для використання на території рф (але не запущений поки масово) діапазон n79 не підтримується. З lte ситуація нормальна-швидкості високі (до двох теоретичних гігабіт в секунду) і підтримка діапазонів вичерпна. Зі стабільністю і швидкістю з’єднання я не відчував проблем.

Samsung galaxy z flip3, слот для однієї картки стандарту nano-sim

Всі необхідні бездротові модулі, за винятком іч-порту, присутні: nfc (з підтримкою samsung pay і google pay), bluetooth 5.2, wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (тут тільки “просто шість”, тоді як 6e в даному випадку смартфону не дістався, залишившись ексклюзивом s21 ultra і z fold3). Навігаційний модуль працює з основними системами: gps (в тому числі a-gps), глонасс, beidou, galileo.

# камера

Складні смартфони samsung комплектує камерами трохи за залишковим принципом, немов соромлячись робити ” все краще відразу» і залишаючи простір на ринку для своїх класичних флагманів. Ось і z flip3 отримав лише подвійний модуль, в якому і головна камера несе в собі сенсор простіше, ніж в s21, і оптичний зум відсутній — друга камера відповідає за розширений кут огляду. Такий компромісний підхід дещо бентежить, якщо чесно: позиціонування позиціонуванням (ясно, що z flip3 – це в першу чергу іміджевий пристрій), але хотілося б більш комплексного підходу, якщо вже мова йде про пристрій вартість в дев’яносто тисяч рублів. Але поговоримо про камеру трохи докладніше.

Основна камера оснащена 12-мегапіксельним сенсором габаритами 1/2, 55″ (розмір окремих пікселів — 1,4 мкм) з об’єктивом світлосилою ƒ/1,8 і еквівалентною фокусною відстанню 27 мм; камера отримала фазовий автофокус і оптичний стабілізатор. До слова, fold3 оснащений більшим і досконалим сенсором, навіть у порівнянні з ним тут компроміс. За широкий кут відповідає ще один 12-мегапіксельний модуль (розмір пікселя – 1,12 мкм) з кутом огляду 123 градуси (еквівалентна фокусна відстань — 12 мм); відносний отвір об’єктива — ƒ/2,2. Автофокусу і стабілізатора немає.

Зліва приклад знімка з використанням ширококутного модуля, праворуч-основного

Якість зйомки при хорошому освітленні не викликає ніяких питань — як на головну камеру, так і на ширококутну. У другому випадку просторові спотворення будуть дуже серйозними (є програмна корекція, але вона працює дуже умовно), а різкість по краях майже відсутня, але це звичайна ситуація для настільки екстремально ширококутної оптики, тим більше на мобільному пристрої. Кольори і різкість по центру (а у випадку з головною камерою — і по краях) в порядку. При складному і слабкому освітленні ширококутний модуль вже кілька пасує, тоді як головна камера залишається робочою, але вже із застереженнями — сенсор компромісних розмірів дає про себе знати, хоча оптична стабілізація, якісна програмна обробка і світлосильна оптика виручають. В цілому рівень зйомки непоганий, але не видатний — більшості актуальних флагманів z flip3 програє і за можливостями, і за якістю картинки при слабкому освітленні. Очікуваний.

Само собою, можна користуватися програмним зумом, але тут немає ніяких фокусів, доступних для смартфонів з сенсорами quad bayer або nona bayer, — це самий звичайний кроп з втратами, які помітні навіть при дворазовому зумування і вже мало прийнятні при чотирикратному і десятикратному.

Є спеціальний нічний режим, який дозволяє зняти на samsung galaxy z flip3 різку картинку вночі навіть на ширококутну камеру. Смартфон робить кілька знімків і потім їх об’єднує в один, паралельно програмним чином покращуючи насиченість, співвідношення світлових і тіней і так далі. Не завжди цей режим придатний-зображення втрачає в природності — – але в умовах зовсім слабкого освітлення він точно здатний виручити. Правда, часом програмні “мізки «смартфона дають збій, як у випадку з останнім прикладом, і» забувають” підтягнути яскравість, тоді результат в нічному режимі майже не відрізняється від того, що отримуєш в режимі звичайному. Також варто сказати, що навіть за межами нічного режиму смартфон часом використовує ту ж схему вночі при включеній ” оптимізації кадру “(допомоги нейромереж) — правда, часовий відрізок буде, як правило, коротше, а втручання ші — менш помітним.

Датчика глибини в системі камер samsung galaxy z flip3 немає, а портретний режим є — і працює він цілком успішно, tof-камера для цього потрібна дуже умовно. Портрети доступні для одного фокусної відстані, розмиття здійснюється коректно, доступні різноманітні ефекти – можна помістити вирізану фігуру на чорний або білий фон або вибрати різні варіації боке, але вже постфактум, при обробці зображення на смартфоні.

Можливості зйомки нагадують те, що ми бачили на fold: крім стандартного набору можливостей, властивих смартфонам samsung з oneui 3.1, тут також пропонується користуватися зовнішнім екранчиком як видошукачем і знімати, встановивши смартфон в напівскладеному стані — в цьому випадку область управління буде на нижній частині смартфона, а зображення, захоплюване камерою, — на верхній. У такому режимі можна, наприклад, вести трансляцію без використання штатива або інших підручних засобів. В іншому інтерфейс камери z flip3 типовий для смартфонів samsung – зручний, простий, без якихось дивацтв. Є можливість збереження в raw-форматі, на місці спеціальний режим для зйомки їжі, уповільнена і прискорена зйомка, склейка гіперлапсів.

Galaxy z flip3

Дивитися всеизображения (40)

Samsung galaxy z flip3 пише відео в дозволі 4k з частотою до 60 кадрів в секунду зі звичайною цифровий стабілізацією і full hd з частотою до 30 кадрів в секунду з посиленою. При зйомці з частотою в 60 кадрів в секунду знімати можна тільки на головну камеру, з частотою 30 кадрів в секунду — перемикатися між основною і ширококутної. Програмні фільтри доступні тільки при зйомці в full hd-дозволі при частоті 30 кадрів в секунду. Є опція зйомки сверхзамедленного відео (960 кадрів в секунду) з роздільною здатністю до 720p. Знову ж таки, як і у випадку з z fold3, відзначаю хороший запис звуку.

Селфи на тильну камеру в режимі зовнішнього екрану в якості видошукача

Як і на z fold3, для автопортретів можна використовувати не тільки спеціалізовану фронталку (там — одразу дві), але і тильну камеру, якщо вивести видошукач на зовнішній екран. І це, мабуть, найкращий спосіб, однак є два але. По-перше, в портретному режимі не можна вибрати розширений кут огляду, втім, портретний режим тут і не обов’язковий, якщо ви хочете, наприклад, групове селфі. По-друге, область зору на вузькому екранчику не відповідає дійсності, треба робити поправку в розумі.

Спеціалізована ж фронталка цілком звичайна-дозвіл 10 мегапікселів, оптика світлосилою ƒ/2,2, без автофокусу. Є можливість знімати з розмиванням заднього плану і з двома фокусними відстанями (в розширеному форматі ведеться зйомка з роздільною здатністю 10 мегапікселів, в наближеному використовується кроп при дозволі 6,5 мегапікселя). Якість теж цілком гідне.

⇡# автономна робота

При погляді на дуже тонкий корпус samsung galaxy z flip3 і на ємність його акумулятора (3300 ма·год), підозри про те, що у смартфона з екраном діагоналлю 6,7 дюйма і вельми ненажерливою апаратною платформою будуть проблеми з автономністю закрадаються відразу. Але залишається надія… Втім, на що сподіватися-то? у цій області не може бути ніяких чудес — z flip3 насилу доживає до середини дня, стартуючи на 100 %. Можна відключити режим роботи на підвищеній частоті (хоча samsung і так користується ним дозовано — в більшості додатків частота залишається стандартною) і встановити автоматичне регулювання яскравості, але це мало допомагає — користувачеві розкладачки майже в обов’язковому порядку треба носити з собою зовнішній акумулятор. Причому в разі z flip3, який дістався мені на тест, була ще й додаткова проблема: в режимі енергозбереження, який автоматично активувався після досягнення рівня 15%, витрата тільки… Збільшувався — навіть якщо не користуватися екраном, а слухати подкаст, наприклад, батарея все одно сідалаНе більше ніж за півгодини. Це, мабуть, найбільш ненажерливий і найменш автономний смартфон, який був у нас на тестуванні за останні роки.

У нашому стандартному тесті з відтворенням full hd-відео, з максимальною яскравістю і включеними бездротовими з’єднаннями, samsung galaxy z flip3 показав очікуваний результат-трохи менше восьми годин. Начебто і непогана цифра сама по собі, але в порівнянні з іншими смартфонами з oled-екранами дуже слабо.

При очевидних проблемах з автономністю z flip3 не підтримує по-справжньому швидку зарядку — максимум 15 вт. Притому, що зарядного пристрою в комплекті, само собою, немає. Бездротова зарядка теж підтримується – до 10 вт. Є і зворотна бездротова зарядка для аксесуарів – 4,5 вт. Але користуватися їй навіть страшно – з урахуванням того, як витікає заряд крізь пальці і без неї.

⇡# висновок

Samsung galaxy z flip3 безумовно виграє конкуренцію у motorola razr 5g: він могутніше, красивіше, тонше, потужніше, навіть камера при всіх але у «фліпа» краще — і при цьому він дешевше. Якщо метою samsung було поставити motorola на місце-вона, швидше за все, виконана. Переваги razr 5g – тільки відсутність “зморшки” і краща автономність (так, при меншій ємності акумулятора).

Якщо ж не порівнювати z flip3 з єдиним конкурентом, то це все одно дуже хороший смартфон — для тих, хто шукає щось незвичайне. Так, тут недозволено багато для сучасного флагмана компромісів: камера на рівні galaxy s10 (але без зуму і змінної діафрагми), відверто слабка автономність, звичайна, а не підекранна фронталка (так, прикро, що вона дісталася тільки z fold3). Але при цьому немає серйозних проблем з охолодженням snapdragon 888, смартфон дуже гарний і захищений від вологи, працює швидко і стабільно, отримав великий зовнішній екранчик і в цілому більш ніж зручний. Безумовно, це гаджет «для понта», але з цією роллю він справляється на всі сто, незмінно викликаючи подив у публіки, поки ще незвичною до існування гнучких екранів. Шкода, що іміджу доводиться приносити дещо в жертву, тим більше не зовсім обгрунтовано (камери точно могли поставити краще без будь-якого збитку), але в даному випадку це цілком можна пробачити.

переваги:

 • унікальний форм-фактор смартфона-розкладачки;
 • відмінний дизайн;
 • вологозахист і укріплені рамки;
 • потужна апаратна платформа;
 • якісний і непогано налаштований amoled-дисплей;
 • зручний і корисний зовнішній екранчик;
 • можливість знімати селфі на тильну камеру.

недоліки:

 • немає міні-джека;
 • немає слота для карти пам’яті;
 • один слот для sim-карти;
 • немає зарядки в комплекті;
 • слабка автономність і відносно повільна зарядка;
 • плівку з екрану не можна знімати;
 • помітна “зморшка”по центру екрану;
 • середня для флагмана камера.