Інженери «ощад» запропонували генерувати емодзі-зображення на основі закладеного користувачами опису. Для цього вони використовували нейромережу rudall-e (xl), на основі якої побудували модель emojich.

Джерело зображення: rudalle.ru

Нейромережа rudall – e була розроблена фахівцями sber ai і sberdevices, її призначення — створення зображень на основі текстового опису російською мовою. Проект emojich був побудований на даній платформі. Як підкреслили в “ощад”, це перший приклад практичного застосування нейромережі. Ознайомитися з роботою проекту можна за допомогою telegram-бота, програми «салют», а також в спеціальному розділі сайту rudall-e. Користувачам програми автори проекту пропонують віддати йому команду: «салют, включи художника», після чого сформулювати запит на емодзі-картинку. Код emojich опублікований в офіційному репозиторії нейромережі на github.

Виконавчий віце-президент сто “сбербанк груп” давид рафаловський зазначив, що емодзі сьогодні активно використовуються при спілкуванні в месенджерах, проте їх асортимент, а значить, і набір виражаються ними емоцій обмежений. Тому автори проекту вирішили навчити нейромережу генерувати нові емодзі на основі будь-якої фрази.

Нейромережа rudall-e була анонсована “сбером” в листопаді. Для її навчання використовувалися два типи даних: тексти і зображення, завдяки чому вона може створювати картинки за текстовим описом. Нейромережа існує в двох варіантах: rudall-e xl з 1,3 млрд параметрів і rudall-e 12b з 12 млрд параметрів.