Компанія valve недавно розіслала для тестування розробникам портативну ігрову консоль steam deck. Деякі з них вже отримали пристрої і висловили свою думку в twitter. Серед них: видавництво no more robots, розробник democracy 4 і творці авіасимулятора x-plane.

Джерело: valve

У блозі valve минулого тижня говорилося, що компанія готується до розсилки обмежених партій комплектів для розробки, щоб студії могли протестувати свої ігри на steam deck і переконатися в їх працездатності.

Хоча це комплекти для розробки, valve заявила, що вони «функціонально ідентичні тим, які будуть відправлені [покупцям]». Перші відгуки виявилися позитивними: деякі розробники показали свою гру, що працює на обладнанні, а інші повідомили, що вони працюють добре.

Майк роуз (mike rose) з видавництва no more robots повідомив, що descenders і yes, your grace працюють «бездоганно». А з налаштуваннями графіки на ultra він отримував близько 50-60 кадрів в секунду. Роуз також додав, що в проектах, які передбачають тільки управління за допомогою миші і клавіатури, на steam deck можна використовувати сенсорний екран.

Any games that are currently mouse + keyboard only, we need to add controller support to make them work. But the touch screen works, so they can still be played! here’s yes, your grace — again, runs flawlessly pic.twitter.com/nogtq3qhes

— mike rose (@raveofravendale) september 21, 2021

Засновник positech games кліфф харріс (cliff harris) також повідомив, що його гра democracy 4 добре працює з сенсорною панеллю консолі.

” перші враження такі, що це дійсно круто, – написав він у twitter — – і democracy 4, здається, працює нормально на ній прямо з коробки. У моїй грі [трекпади] працюють в 1000 разів краще, ніж стіки. Звук дуже хороший. Частота кадрів ідеальна”.

First impressions are that this is really really cool. And democracy 4 seems to run ok on it out-of-the-box, although the steam paddle-finger doodads work 1000x better than the thumbsticks for my game. The sound is really good. Framerate is perfect. #democracy4 #steamdeck pic.twitter.com/aoenhhouiq

— cliffski (@cliffski) september 21, 2021

Офіційний twitter симулятора польоту x-plane опублікував фотографію зі steam deck на пляжі. Потім розробник підтвердив, що система підтримує контролери для авіасимуляторів.

Joysticks work too! https://t.co/1iqmoezmbt pic.twitter.com/gjamrdgeql

— x-plane (@xplaneofficial) september 21, 2021

Генеральний директор nekoworks опублікував у twitter фотографію із запущеною на steam deck візуальною новелою nekopara. “nekopara переходить на steam deck!”- написав він.

Steam deckでネコぱら動いてる! 😺 # nekopara pic.twitter.com/ivsta0srvg

— 𝐀𝐧𝐤𝐨𝐮 🍄 😸 (@ank0u1) september 22, 2021

Steam deck була анонсована в липні цього року. Система описується як “потужний портативний пк”, який здатний відтворювати актуальні високобюджетні релізи. Steam deck працює під управлінням steamos 3.0 (на базі linux), що дозволяє користувачам легко отримати доступ до своєї бібліотеки ігор steam і всіх функцій платформи.

Пристрій заснований на процесорі amd zen 2 і архітектурі rdna 2, має 7-дюймовий сенсорний екран, повнорозмірні елементи управління з гіроскопом і трекпадами, wi-fi, bluetooth, слот розширення microsd і порт usb-c.

Джерело: valve

Продажі steam deck почнуться в грудні, але лише в декількох регіонах. Всесвітній дебют запланований на наступний рік.