Steam deck від valve вийде на ринок у грудні 2021 року. Однак щасливому китайському користувачеві мережі вдалося роздобути комплект для розробки і опублікувати ранній огляд портативного пк. Оскільки це комплект для розробки, продуктивність роздрібного пристрою, ймовірно, буде варіюватися, тому підходьте до тестів неупереджено.

Steam deck використовує спеціальний amd apu, який об’єднує мікроархітектури zen 2 і rdna 2 від виробника чіпів на одному кристалі. Що стосується обчислень, у нас є чотирьохядерний восьмипоточний процесор з тактовою частотою від 2,4 до 3,5 ггц. Що стосується графіки, то чіп має вісім обчислювальних блоків rdna 2, які працюють в діапазоні від 1 ггц до 1,6 ггц. Apu супроводжується 16 гб пам’яті lpddr5 – 5500 нового покоління.

Steam deck оснащений 7-дюймовим рк-дисплеєм з роздільною здатністю 1280 x 800 при 60 гц в портативному режимі і до 8k при 60 гц або 4k при 120 гц при підключенні до док-станції. Китайський користувач протестував свій комплект розробника в портативному режимі.

Починаючи з shadow of the tomb raider, steam deck видавала середню частоту кадрів 30 fps при максимальному значенні. Рецензент стверджував, що ніяких заїкань в ігровому процесі він не помітив. Зниження передустановки графіки до високого призвело до середньої частоти кадрів приблизно до 36 кадрів в секунду. Подальше зниження точності зображення призвело до частоти кадрів більше 60 кадрів в секунду. Проте рецензент не повідомив, які налаштування він змінив.

У doom частота кадрів коливалася близько позначки 60 fps на середніх налаштуваннях. За словами оглядача, з більш вимогливою передустановкою steam deck видавав 46 кадрів в секунду, а ігровий процес як і раніше залишався плавним. Знову ж таки, він не вказав варіанти, які були змінені.

Cyberpunk 2077, який, як відомо, виводить з ладу навіть найкращі відеокарти, виявився жорстким на steam deck. На передустановці high частота кадрів коливалася між 20 і 30 кадрами в секунду, і зависання були очевидні. Для прийнятного сприйняття вам потрібно буде знизити настройку графіки до середнього або низького рівня. На жаль, в огляді ці пресети не тестувалися.

Dota 2 явно більш поблажлива до пристрою. Steam deck забезпечував частоту кадрів до 47 кадрів в секунду на найвищих передустановках і 80 кадрів в секунду на низьких.

Під час тестування рецензент виміряв температуру в steam deck. Він зазначив, що температура задньої частини кпк становила близько 42,6 градусів цельсія і 29 градусів цельсія на рукоятках. Приблизно за три години гри час автономної роботи впав зі 100% до 46%. Це комплект розробника, тому є запас для оптимізації. Для довідки: steam deck оснащений літій-іонним акумулятором ємністю 40 вт.