всім здоров’я!

Сьогоднішня замітка буде присвячена досить “вузької” проблеми-помилку введення / виведення, її приклад нижче на фото 👇 (найчастіше виникає при підкл. Нових дисків, флешок, sd-карт до пк / ноутбука).

Відразу зазначу один важливий момент: якщо ви зіткнулися з чимось подібним-не поспішайте робити що — небудь з накопичувачем-нерідко, коли всі дані на ньому цілі, і їх навіть відновлювати не потрібно (особливо, якщо це пропонує windows). Примітка: просто деякі користувачі (іноді) форматують диск, і це додає нових складнощів!

Власне, ну а я нижче” підкажу ” з чого слід було б почати перевірку і відновлення даних з подібного диска… (зазначу, що якщо накопичувач не має апаратних несправностей, і ви не відформатували його неск. Раз-то шанси на відновлення даних значно підвищуються 👌 ).

Отже, тепер до теми…

*

Рекомендації щодо усунення (покроково)

Крок 1

Для початку кілька “банальних” порад:

  1. перше: перезавантажте комп’ютер;
  2. друге: якщо у вас флешка або sd-карта — перевірте, щоб вона не була заблокована (за допомогою lock-прапорця 👇 ). Бажано також перевірити ще раз її на ін. Пк;
  3. третє: якщо мова йде про зовнішній hdd — для початку також перевірити на іншому комп’ютері (тв), і якщо це нічого не дасть, при можливості , я б рекомендував його підключити безпосередньо до sata-порту (вийнявши сам диск з корпусу);
  4. четверте: зверніть увагу на сам usb-порт. Бажано підкл. Накопичувачі до портів на задній стінці пк (передня панель часто дає” подібні ” збої…).

Lock на флешці. Підкл. Жорсткого диска

Якщо мова йде про класичний hdd/ssd — зверніть увагу на шлейфи і якість їх з’єднання. Провід у деяких шлейфів настільки тонкі, що ламаються від необережного підключення (та й їх роз’єми можуть часто люфтить і “втрачати” періодично контакт…).

До речі, в цьому плані також порекомендував би зайти в bios і подивитися, чи визначається там диск…

Взагалі, бажано спробувати підключити диск або до іншого свідомо справного пк, або замінити поточні шлейфи на ті, які були перевірені ще раз з відмінним диском…

Чи не відійшли шлейфи…

*

Крок 2

Далі, що я рекомендую обов’язково зробити, — не відключаючи диск, перезавантажити пк і подивитися, чи визначається він в bios (чи бачить його сам пристрій). Як правило, досить просто подивитися на головній сторінці показана модель диска і його серійний номер…

👉 на допомогу!

2) чому жорсткий диск може не відображатися в моєму комп’ютері.

Bios бачить обидва підключених диска, перехідник працює!

*

Крок 3

Взагалі, сучасна windows 8/10 зазвичай автоматично встановлює драйвера для більшості підключаються дисків (і багато користувачів навіть не підозрюють, що іноді таке може не статися… Особливо це стосується різних модельок зовнішніх hdd з дод. Захистом).

Наприклад, я стикався з подібними” штуками “з накопичувачами від wd, samsung – “вимагали” установки драйвера вручну, завантаживши його з сайту виробника (прим.: так було в перших версіях windows 10-зараз з цим краще 😉 ).

Щоб перевірити, чи є драйвер в системі — скористайтеся 👉 диспетчером пристроїв. Якщо у вас є пристрої з воскл. Жовтими знаками-значить драйвера для цього обладнання в системі немає. Приклад нижче. 👇

2 прімера. Зліва-драйвер на диск встановлений, праворуч (диск від samsung) – без драйвера…

*

Крок 4

Якщо в bios диск визначається, драйвер для нього ос підібрала — далі порекомендував би відкрити сервісну 👉 утиліту управління дисками (вбудована в windows).

Тут потрібно подивитися в” мережі ” чи диск (тобто включений чи. Прима.: навіть якщо диск справний, він може бути відкл.). Якщо він відображається з нерозподіленим місцем (як у мене на скрині нижче) — спробуйте натиснути по ньому пкм і вибрати пункт “поза мережею”. 👇

Крім цього, подивіться, чи присвоєна йому буква (“d:/”, наприклад). Бажано спробувати встановити букву вручну, натиснувши по диску пкм… (змінити її, якщо присвоєна).

Поза мережею / / управління дисками

📌 важливо! якщо на диску дані вам не потрібні – можна спробувати його заново ініціалізувати, розмітити і відформатувати. Але це не гарантує, що” завтра ” він знову не зажадає ініціалізацію…

Якщо буква у диска є, і він відображається в провіднику-спробуйте також перевірити його на помилки за допомогою сервісної утиліти chkdsk:

  1. для цього відкрийте 👉 командний рядок (від адміна);
  2. введіть команду chkdsk g:/f (де g: – це буква потрібного диска);
  3. перевірка йде досить швидко. Після неї (в ідеалі) повинні отримати повідомлення, що помилки не були знайдені (або вони були усунені! 👇 ).

Перевірка диска / флешки

*

Крок 5

Якщо вищенаведене не дало результатів – я б порадив подивитися показання smart диска (та й взагалі, спробувати за допомогою спец. Утиліт оцінити його стан-можливо, що він прийшов, непридатність…).

*

*

Для перевірки і діагностики диска рекомендував би скористатися двома утилітами: crystaldiskinfo і victoria. Гарні вони тим, що автоматично (вам не будуть потрібні ніякі складні дії і тех.знання) можуть видати вердикт за станом диска. См. Скріни нижче. 👇

1) як дізнатися стан і здоров’я жорсткого диска, як подивитися показання smart.

2) діагностика та перевірка диска за 5 хв. Для початківців (швидкий тест!).

Crystaldiskinfo автоматично показує стан диска

Тестування швидке (quick) – victoria 5

*