Китай є найбільшим у світі споживачем енергії, а також найбільшим джерелом викидів вуглекислого газу. Нібито намагаючись обмежити скачки цін на енергоносії і скоротити їх викиди, китайський уряд тимчасово відключив подачу електроенергії до кількох великих виробничих центрів. Країна також має намір тимчасово призупинити промислове електропостачання на плановій основі в майбутньому. Такі репресії неминуче вплинуть на глобальний ланцюжок поставок електроніки, а також на такі компанії, як apple, intel, nvidia, qualcomm і tesla. Але одні компанії постраждають сильніше, ніж інші.

Минулого тижня президент китаю сі цзіньпін заявив на генеральній асамблеї оон, що країна не будуватиме жодної нової вугільної електростанції в майбутньому, збільшить залежність від інших джерел енергії і стане вуглецево-нейтральною до 2060 року. Але станом на 2019 рік близько 64% -65% електроенергії в китаї виробляється з вугілля, і в наші дні ціни на це промислове джерело енергії стрімко зростають.

Щоб контролювати викиди co2, уряд китаю вимагав, щоб провінції цзянсу, чжецзян і гуандун (де розташовано багато високотехнологічних виробників) скоротили загальне споживання енергії. Згідно зі звітом nikkei, оскільки неможливо швидко впровадити нові енергозберігаючі технології або встановити нове енергоефективне обладнання, місцеві органи влади в декількох провінціях планують відключати електрику для промислових споживачів і торгових центрів на кілька днів щомісяця.

Хоча такі драконівські заходи неминуче зменшать середні викиди вуглекислого газу в китаї, вони також тимчасово зменшать споживання таких товарів, як вугілля, нафта і природний газ, що може вплинути на їх ціни, а також має допомогти виробникам енергії закуповувати товари за нижчою ціною.

Оскільки китай виробляє таку велику кількість споживчих товарів у світі, такі обмеження матимуть глобальний вплив на і без того напружену промисловість електроніки та напівпровідників. Але компанії будуть по-різному реагувати на наслідки цих обмежень.

Численні тайванські компанії зі складання та тестування напівпровідників( osat), які обслуговують такі компанії, як intel, nvidia і qualcomm, мають виробничі потужності в китаї. Нещодавно ці фірми отримали повідомлення від місцевої влади, що наказують їм зупинити виробництво на своїх підприємствах в цзянсу на кілька днів в кінці вересня. Враховуючи той факт, що компанії osat отримують пластини від клієнтів і не можуть їх швидко переміщати, зупинка підприємства означає або затримку відвантаження, або введення нічних змін після відновлення подачі електроенергії.

Chang wah technology, постачальник пакувального матеріалу для чіпів, який працює з ase technology, infineon і nxp, як повідомляється, підтвердив в документації фондової біржі, що влада зажадала зупинити виробництво з 26 вересня до кінця місяця.

Eson precision engineering, що поставляє механічні деталі для apple і tesla, також повідомила, що їй було наказано зупинити виробництво з 26 по 30 вересня, але вона спробує задовольнити потреби своїх клієнтів, попросивши робітників працювати в нічну зміну.

Unimicron technology, великий виробник друкованих плат, також зупинить свої виробничі потужності в провінції цзянсу, але збільшить обсяг виробництва на інших підприємствах, щоб задовольнити потреби.

Але не всім виробникам у вищезазначених регіонах доведеться тимчасово зупиняти виробництво.

Обмеження не будуть застосовуватися до виробників з безперервним виробничим циклом, який не можна зупинити, включаючи виробників напівпровідників, повідомляє digitimes. Таким чином, фабрики tsmc і umc продовжать роботу, повідомляє reuters .

Крім того, за даними digitimes з посиланням на анонімні джерела, стверджують, що перебої в подачі електроенергії не торкнуться підприємства, що платять більше податків, або більш дрібні фірми, що працюють в сегментах передових, спеціалізованих і сучасних технологій .

За даними nikkei, найбільший в світі постачальник послуг з виробництва електроніки foxcon, закрив свої виробничі потужності в лунхуа, гуанлані, тайюані і чженчжоу на початку понеділка. Foxconn-виробничий партнер apple № 1, що випускає iphone, ipad, macbook і безліч інших продуктів.

Pegatron, ще один великий збирач iphone, повідомив nikkei в неділю ввечері, що його виробничі потужності працюють в звичайному режимі. Тим часом, у компанії є готові дизельні генератори, і якщо влада накаже припинити роботу на місцях через брак електроенергії, вона зможе їх використовувати.

Фактично, хоча більшість китайських виробників електроніки в останні роки зняли дизельні генератори зі своїх виробничих потужностей, у деяких вони все ще є. Для цих компаній виробництво, ймовірно, все ще може продовжуватися, хоча і зі значно вищими витратами під час простоїв.

Китай в цілому не входить до числа найбільш забруднених країн світу (хоча деякі з його міст відносяться до числа найбільш забруднених), проте він викидає більше co2, ніж будь-яка інша країна в світі, і його викиди будуть продовжувати зростати до 2030 року. Країна намагається контролювати викиди та споживання енергії своїми компаніями, тому вона приймає досить драконівські заходи і скорочує споживання енергії промисловими споживачами в деяких провінціях. Ці заходи також можуть допомогти тимчасово знизити спотові ціни на вугілля, нафту і газ, але такий ефект буде пом’якшений трейдерами і навряд чи в кінцевому підсумку матиме довгостроковий вплив на ціни на енергоносії.

але чи спрацюють ці заходи і чи скоротять викиди co2 і споживання енергії? чи матиме значний вплив на електронну промисловість?

Оскільки основні виробники електроніки мають виробничі потужності в регіонах, не порушених відключеннями електроенергії, вони можуть тимчасово збільшити випуск продукції на інших підприємствах, щоб задовольнити попит на свою продукцію. Ті компанії, які не можуть цього зробити, будуть вводити нічні зміни для досягнення виробничих цілей і компенсації втраченої вигоди. Є також компанії, у яких є дизельні генератори, які можуть працювати, навіть якщо вони не можуть отримувати енергію з електромережі. Нарешті, є виробники мікросхем, які не можуть тимчасово зупинити виробництво і продовжують працювати.

В цілому комерційні компанії будуть адаптуватися до обмежень і знайдуть способи досягти своїх цілей з постачання, що означає, що їх викиди і споживання енергії залишаться колишніми. Звичайно, перебої в роботі тимчасово матимуть негативний вплив на і без того напружений ланцюжок поставок електроніки, але вони будуть пом’якшені.

Побічним продуктом тимчасової зупинки виробництва може стати важіль впливу китаю на торговельну війну з сша, але оскільки китайські компанії будуть коригувати свої операції відповідно до вимог, нова політика навряд чи принесе щось істотне на цьому фронті.