Аналітична компанія idc опублікувала звіт про постачання планшетів втретє кварталі 2021-го. Вони досягли 42,3 мільйона одиниць, що на 9,4% менше в порівнянні з минулим роком. Разом з цим впали показники більшості великих гравців.

Безумовним лідером серед планшетів залишається ipad. “яблучна” компанія не тільки не скоротила, але і навпаки, наростила поставки. Вони склали 14, 7 мільйона одиниць у порівнянні з 14 мільйонами у третьому кварталі минулого року. Загальна частка ринку компанії-34,6%. Найближчі конкуренти apple-samsung іamazon з часткою в 17,7% і 11,1% відповідно. При цьому поставки планшетів цих компаній впали на 11,1% і 13,3% в річному численні.

На четвертому місці розмістилася lenovo, якій, як і apple, вдалося наростити поставки — на 2,1%. А ось частка huawei скоротилася на цілих 45,9%. Обумовлено це тим, що ще в минулому році її вважали разом з honor, а тепер це дві самостійні компанії.

Інша дослідницька фірма canalys призводить розбивку порегіонам. У всіх основних регіонах, за винятком азіатсько-тихоокеанського, спостерігалося зниження поставок планшетів. Тільки в азіатсько-тихоокеанському регіоні обсяг поставок зріс на 23% за період третього кварталу, тоді як європа показала 27-відсотковий спад у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Аналітики відзначають, що в 2020 році багато споживачів активно купували планшети для дистанційного навчання. Тому в найближчому майбутньому ринок будетнасичен цими пристроями, в результаті чого поставки можуть падати.

Раніше ми писали про падіння поставок смартфонів по всьому світу.