В середині вересня valve організувала розсилку девкитов портативної ігрової консолі steam deck розробникам з різних студій світу. Вони вже змогли протестувати свої ігри і поділилися першими враженнями про пристрій в твіттері.

Деякі розробники показали запущені на консолі гри, інші ж обмежилися відгуками про хорошу роботу steam deck. В цілому, попередні відгуки виявилися захопленими.

майк роуз з видавництва no more robots повідомив, що екстремальна фрірайд-даунхілл гра descenders “працює бездоганно”. На ультра-налаштуваннях графіки частота кадрів перебувала на позначці в 50-60 fps. Схожих епітетів від нього заслужив симулятор короля here’s yes, your grace . Більш того, в цих іграх працює тачпад, але, за словами роуза, творцям все одно доведеться додати підтримку контролерів.

Any games that are currently mouse + keyboard only, we need to add controller support to make them work. But the touch screen works, so they can still be played!here’s yes, your grace — again, runs flawlessly 1>—>- mike rose (@raveofravendale) september 21, 2021

кліфф харріс , засновник студії positech games, також повідомив, що його гра democracy 4 успішно працює з елементами управління трекпаду steam deck. Крім іншого, похвали спромоглися звук і частота кадрів.

First impressions are that this is really really cool. And democracy 4 seems to run ok on it out-of-the-box, although the steam paddle-finger doodads work 1000x better than the thumbsticks for my game. The sound is really good. Framerate is perfect. #democracy4 #steamdeck pic.twitter.com/aoenhhouiq

— cliffski (@cliffski) september 21, 2021

Розробники авіасимулятора x-plane показали фото з пляжу і відзначили, що для більш комфортної гри до steam deck цілком можна підключити особливі джойстики.

Joysticks work too! https://t.co/1iqmoezmbt

— x-plane (@xplaneofficial) september 21, 2021

Valve анонсувала steam deck в липні цього року. У своєму рекламному ролику творці назвали пристрій “найпотужнішим портативним пк для ігор в світі”.

На даний момент портативна консоль доступна для бронювання в обраних країнах через steam в трьох версіях: з emmc-пам’яттю об’ємом 64 гб за ціною 399 доларів , а також з nvme-накопичувачем об’ємом 256 або 512 гб вартістю 529 і 649 доларів відповідно. Відвантаження покупцям стартують в грудні цього року в сша, японії, канаді та країнах європи. Гравці з інших країн отримають пристрій не раніше 2022 року.