Співробітники crystal dynamics вирішили показати фанатам серії tomb raider нові концепт-арти проекту ascension, що був прямим продовженням underworld і розроблявся в період з 2008 по 2009 роки. Пізніше його скасували, вирішивши зробити повний перезапуск франшизи.

У скасованій грі головна героїня в певний повинна була зустріти шестирічну дівчинку ізумі, яка ставала її напарницею. Дитина могла пробиратися у вузькі проходи і діставати різні ключі, допомагаючи ларі на її шляху до чергових стародавніх артефактів. До того ж малятко володіла магією, тому була здатна управляти водою та іншими об’єктами на острові.

Так, дії ascension, як і події tomb raider (2013), теж повинні були розвернутися на таємничому острові. Однак замість звичайних головорізів тут мешкали чудовиська і ворожі духи. Розробники планували додати в гру елементи хоррору і виживання, використовуючи в якості джерел для натхнення shadow of the colossus і resident evil.

Не виключено, що якісь з цих елементів згодом будуть використані в новій частині tomb raider, якій належить об’єднати перезапуски з класичними іграми.