Компанія qualcomm офіційно анонсувала чіп snapdragon 8 gen 1 — найпотужніший процесор для мобільних пристроїв. Саме йому належить стати “серцем” багатьох флагманських смартфонів модельного ряду 2022 року.

Джерело зображень: qualcomm

Чіп виготовляється за 4-нанометровою технологією на підприємстві samsung. Він об’єднує вісім обчислювальних ядер з архітектурою armv9. Це одне потужне ядро kryo prime (arm cortex x2) з тактовою частотою 3,0 ггц, три продуктивних ядра kryo performance (arm cortex a710) з частотою до 2,5 ггц і чотири енергоефективних ядра kryo efficiency (arm cortex a510) з тактовою частотою до 1,8 ггц.

До складу виробу входить графічний прискорювач adreno нового покоління, який в порівнянні з попередником, як стверджується, забезпечує на 30% більш високу продуктивність і на 25% менше споживання енергії.

Snapdragon 8 gen 1-це перший у світі процесор, який отримав 5g-модем класу 10 gigabit. Рішення snapdragon x65 5g дозволяє завантажувати дані через стільникову мережу зі швидкістю до 10 гбіт/с.

У той же час підсистема qualcomm fastconnect 6900 забезпечує швидкість передачі даних через бездротові мережі wi-fi 6 і wi-fi 6e до 3,6 гбіт/с.підтримуються частотні діапазони 2,4, 5 і 6 ггц.

Чіп може працювати з оперативною пам’яттю lpddr5-3200, дисплеями 4k і qhd+ з частотою оновлення відповідно 60 і 144 гц, засобами навігації beidou, galileo, глонасс, navic, gps. Реалізована підтримка bluetooth 5.2, nfc і usb 3.1.

До складу виробу включений движок штучного інтелекту qualcomm ai engine сьомого покоління. Можливе використання камер з роздільною здатністю до 200 млн пікселів або відразу трьох 36-мегапіксельних камер. Реалізована технологія швидкої підзарядки qualcomm quick charge 5.