На міжнародному військово-технічному форумі «армія-2021» продемонстрований зразок першого бюджетного комп’ютера, в основу якого покладено російський процесор «ельбрус-2с3».

«автоматика ”

Система розроблена за участю пат «інеум ім. І. С. Брука “концерну” автоматика«, який входить в державну корпорацію»ростех”. Стверджується, що це перший пк на платформі «ельбрус», орієнтований на нижній ціновий сегмент.

Задіяний процесор має два ядра» ельбрус ” шостого покоління з тактовою частотою 2 ггц, вбудовані блоки кодування-декодування відео, контролер графіки з 3d-прискоренням. Йдеться про підтримку програмного інтерфейсу opengl. Комп’ютер здатний виводити зображення одночасно на три монітори з роздільною здатністю до 4к.підтримується робота з російськими операційними системами.

” він [комп’ютер] має оптимальний баланс обчислювальної потужності і ціни, стійкість до кібератак за рахунок наявності технології безпечних обчислень і особливої російської архітектури ельбрус. Процесор “ельбрус” створений для застосування в ноутбуках, моноблоках, промислових комп’ютерах і бортових обчислювачах. Рішення може бути цікаве великим державним компаніям і комерційним підприємствам, які зацікавлені у використанні захищеної it-інфраструктури для забезпечення надійного зберігання інформації», — йдеться в повідомленні.

На сьогоднішній день виробник пропонує інженерні зразки референсних материнських плат з процесором “ельбрус-2с3” для розробників програмного забезпечення і кінцевих пристроїв. Про терміни початку продажів поки нічого не повідомляється. Ціна також не уточнюється.