Електромобіль lucid air у версії air dream edition від компанії lucid motors пройшов сертифікацію агентства з охорони навколишнього середовища сша (epa), яке підтвердило, що його запас ходу становить 836 км (520 миль). Це робить його електромобілем з найбільшим запасом ходу, коли-небудь сертифікованим цим відомством.

Джерело зображення: getty images

Рейтинг epa фактично підтверджує заяви компанії lucid motors, що прозвучали більше року тому. Тоді виробник не без скромності повідомив, що його електричний седан буде володіти найбільшим запасом ходу серед серійно вироблених електромобілів. Рішення, винесене epa, також є свого роду тріумфом пітера роулінсона (peter rawlinson). До заснування lucid motors він був провідним розробником електромобіля model s в компанії tesla. Покинувши компанію ілона маска (elon musk) і заснувавши власну, роулінсон пообіцяв, що модель air перевершить за запасом ходу, рівнем розкоші, прискоренню і доступності пропозицію від tesla.

Як мінімум першу обіцянку lucid motors вже виконала. Запас ходу lucid air dream edition більш ніж на 160 км перевищує показник tesla model s long range plus — версії з найбільшим запасом ходу, де він становить 640 км.однак за додаткові кілометри доведеться розщедритися. Вартість air dream edition, оснащеного 19-дюймовими колесами починається з $169 тис. Однак в 2022 році компанія планує випустити базову модель з цінником від $77 400.

Крім dream edition агентство epa також сертифікувало інші комплектації air. Так, запас ходу версії dream edition з 21-дюймовими колесами становить 774 км (481 миля). Версія dream edition performance на базі 19 – і 21-дюймових коліс отримала підтверджений запас ходу в 758 і 725 кілометрів (471 і 451 миля) відповідно. Комплектація grand touring з 19-ю і 21-дюймовими колесами сертифікована на 832 і 754 кілометри або 516 і 469 миль відповідно.

Підтвердити видатний запас ходу електромобілю допомогли батарея ємністю 113 квт∙год, а також ефективний аеродинамічний профіль. І все ж слід вказати, що запас ходу в багатьох аспектах є суб’єктивним показником. Те ж epa в рамках програми сертифікації проводило тестування електромобіля в певних “тепличних” умовах, які виключали такі фактори, як підйом в гору і експлуатацію авто в холодних погодних умовах.

Перші поставки моделі air своїм покупцям lucid motors планує почати в цьому році. Виробник вже випустив більше сотні передрелізних зразків електрокара на новій фабриці в арізоні.