Після закінчення пленарного засідання форуму «російський енергетичний тиждень» президент росії володимир путін відповів на питання ведучої американського телеканалу cnbc хедлі гембл (hadley gamble), в тому числі пов’язані з темою використання криптовалют в міжнародній торгівлі.

Bloomberg.com

У відповідь на питання гембл, яка нагадала висловлювання віце-прем’єра росії олександра новака про можливі контракти на постачання нафти в криптовалюті, президент відповів, що вона «може бути розрахунковою одиницею, але поки вона дуже нестабільна».

За словами путіна, криптовалюта годяться для того, щоб переводити кошти з одного місця в інше, але використовувати їх в торгівлі енергоресурсами поки передчасно. “криптовалюта поки нічим не забезпечена. Вона має місце на існування і як засіб розрахунку може використовуватися, звичайно, так, але торгівля нафтою, скажімо, або іншими первинними матеріалами і джерелами енергії-все-таки поки, мені здається, про це зарано говорити», — заявив глава держави. При цьому президент не виключив, що колись криптовалюта може стати і засобом накопичення.

На питання журналістки про те, яким чином путін оцінює активи ілона маска, що зберігає частину коштів, у тому числі корпоративних, в криптовалютах, і чи означають його висловлювання, що активи подібних людей нічого не варті, президент відповів: “чому ж? це варто. Просто чи можна це використовувати в якості розрахункової одиниці при купівлі-продажу нафти? ось про що я говорю”. При цьому він зазначив, що поки для емісії криптовалют необхідна величезна кількість енергії, що видобувається з традиційних енергоносіїв, в першу чергу вуглеводнів.

Відомо, що в більшості держав світу поки досить насторожено ставляться до кріптоактівам. І якщо в малих країнах на зразок сальвадору їх ходіння зроблено офіційним, то, наприклад, в китаї, криптовалюта з недавніх пір заборонені повністю.

“велика сімка «працює над стандартизацією процесу роботи з так званими» цифровими валютами центробанків” — cbdc. На відміну від криптовалюта на зразок біткоіни вони використовують схожі технології, але всі транзакції повністю контролюються державою. У зв’язку з цим правозахисник едвард сноуден назвав cbdc «збоченням» самої ідеї криптоактивів і заявив, що вони спеціально розроблені для того, щоб позбавити користувачів «основоположного права власності на фінансові кошти».