12.12.2018 в 13:50 |

32 6


Якщо у вас є бажання навчитися справлятися з проблемами і стресом, не піддаватися негативним емоціям, жити завжди в гармонії з навколишнім світом і з самим собою, вам допоможе медитація.

Це техніка, яка допомагає прибрати занепокоєння, зменшити тривогу і розвинути потенціал. Пам’ятайте, що медитація не означає прихильність до якої-небудь релігії.

1. Змінює структуру мозку.
Раніше вважалося, що мозок людини починає деградувати після тридцяти років, але багаторазові дослідження спростували цей факт. Вчені прийшли до висновку, що навіть короткочасна, але регулярна медитативна практика змінює структуру мозку: збільшується сіра речовина, поліпшується пам’ять, усувається неуважність.

2. Стабілізує емоційний стан.
Жителі мегаполісів постійно знаходяться в умовах безперервного стресу і тривоги. Багато хто, щоб знизити негатив цих факторів на наше емоційне здоров’я, звертаються до фахівців і приймають різні ліки. Щоденна медитативна практика дозволить вам впоратися з цими проблемами без втручання психотерапевтів і лікарських засобів. Медитація зменшить занепокоєння, позбавить від злості і тривожності, підвищить стресостійкість, допоможе досягти внутрішнього балансу.

3. Знижує ризик серцевих захворювань.
Вчені з університету Вісконсіна в Мадисоне провели дослідження, в якому взяли участь дві групи пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. 1ої групи запропонували відвідувати заняття по здоровому способу життя, а 2ий — практикувати медитацію два рази в день. Через дев’ятий років дослідники виявили, що в групі займаються медитацією, кількість смертних випадків знизилася на 48 відсотків у порівнянні з іншою групою. У підсумку прийшли до висновку, що медитація покращує якість сну, знижує високий кров’яний тиск, зміцнює імунітет.

4. Покращує дихання.
Усвідомлена практика дихання полягає в насиченні клітин організму киснем. При цьому прискорюється обмін речовин, виводяться шлаки і токсини. Практика дихання сприяє активації шишкоподібної залози. Під час практичних занять ми повертаємо нашу увагу до диханню і відчуваємо, як наші розпорошені енергії збираються воєдино. Такий стан розуму приносить винятковий спокій.

5. Зменшує біль.
Дослідження показали, що люди практикуючі медитативну усвідомленість, здатні задіяти ті області мозку, які відповідальні за зменшення болю. Під час медитації мозок стимулює вироблення ендорфінів — природних блокаторів болю.

Починати медитативну практику можна з 2х хвилин в день, поступово збільшивши тривалість до 15-20 хв. Досвідчені медитують за кілька годин, але ритм життя в містах не дає нам такої можливості. Для поліпшення якості життя буде достатньо і 20 хвилин, але щоденної практики. Насолоджуйтеся медитацією, і ваше життя зміниться в кращу сторону.