Komachi_ensaka відкопав те, що здається першим тестом для процесорів intel raptor lake. Хоча alder lake вийшла зовсім недавно, intel вже готує грунт для свого наступника.

Програмне забезпечення crossmark від bapco позначило чіп raptor lake 13-го покоління як “справжній процесор intel 0000” » тому його точна модель на даний момент невідома. Оскільки програмне забезпечення може невірно повідомляти про невипущене обладнання, то до специфікацій потрібно ставитися з часткою скептицизму

Згідно зі звітом, процесор raptor lake має 24 фізичних і 32 логічних ядра. Для довідки: core i9 – 12900k поставляється з вісьмома ядрами golden cove і вісьмома ядрами gracemont, всього 16 фізичних і 24 логічних ядра. Можливо, кількість ядер пов’язана з помилкою звіту з боку програмного забезпечення, але більш імовірно, що intel збільшила кількість e-ядер в raptor lake. Ходили чутки, що intel може додати більше ядер gracement в raptor lake, а звіт про загадковий процесор raptor lake вказує на конструкцію 8p + 16e.

Особа або компанія, яка протестувала процесор raptor lake, стерла дані з бази даних crossmark, що не надто дивно. Фактично, intel має історію тісних зв’язків з business applications performance corporation (bapco), компанією, яка створила тест crossmark.

Враховуючи часові рамки, також важливо підкреслити, що процесор raptor lake-це ранній інженерний зразок. Це означає, що тактові частоти не остаточно визначені, і програмне забезпечення, ймовірно, не оптимізовано для цього процесора. Подібне ми бачили з alder lake. Цілком імовірно, що цей ранній зразок працює на знижених фіксованих тактових частотах.