25.04.2017 в 17:01 |

10 0


Монітор для дизайнерів від компанії BenQ вже з’являвся в одному з оглядів мого блогу, а зараз в моє поле зору потрапив новий представник професійної лінійки цього виробника, теж для дизайнерів, зрозуміло, монітор PD2700Q.

Найважливіший показник монітора для будь-якого графічного дизайнера це його характеристики кольору. Заявлені можливості PD2700Q вражають: цей 27-ми дюймовий екран на матриці IPS з роздільною здатністю QHD (Quad HD, тобто дозвіл 2560 х 1440) і глибиною кольору 10 біт, здатний відображати 1.07 млрд. кольорів. Дана панель відрізняється також 100% охопленням колірних просторів Rec.709 і sRGB. За допомогою фото це відобразити досить складно, але погодьтеся, на моніторі пташка виглядає жвавіше живий.

Оскільки цим монітором обзавівся дехто із знайомих, у мене є можливість показати репортаж безпосередньо з місця подій – розпакування і першого домашнього включення.

Модель PD2700Q — досить свіже поповнення ринку спеціалізованих моніторів, її анонсували в липні минулого року.

У монітора в наявності всі необхідні роз’єми: порт HDMI, DisplayPort, Mini DisplayPort і пара USB-портів 2.0. Так що ніяких неприємних сюрпризів, можна підключити куди потрібно, вибравши пункт меню «Вхід»: або HDMI, або Display Port (за замовчуванням стоїть Display Port).

Кнопки, що відповідають пунктам меню, розташовані під праву руку із зворотного боку дисплея.

Для тих, хто працює з програмними продуктами Pro/E, SOLIDWORKS, AutoCAD, CATIA і іншим аналогічним ПО, відмінне підмога – спеціальний режим «CAD/CAM». Монітор PD2700Q сертифікований самої SolidWorks Corporation, так що при роботі в цьому режимі можна бути впевненим у чіткого окреслення кожної лінії проектованого зображення.

Режиму «Анімація» рідкісний і майже чудовий функціонал: в картинці висвічуються тільки темні деталі зображення, а світлі при цьому не світяться, а залишаються у вибраному рівні яскравості, яких, до речі, у цього монітора десять.

Режим «Темна кімната»: яскравість і контрастність зображення автоматично підлаштовуються, щоб забезпечити максимальну видимість всіх деталей картинки, коли ви працюєте за монітором в умовах недостатнього зовнішнього освітлення.

Режим Low Light Blue», покликаний вирішувати проблему впливу синього світла на очі, дозволяє включити один з 4 попередньо встановлених режимів: «мультимедіа» – зниження синього світла на 30%, «інтернет» – на 50%, «офіс» — на 60%, «читання» — на 70%. Цей режим, а також технологія «Flicker Free» — фірмові «фішки» в моніторах виробництва компанії BenQ, діючої в рамках ініціативи «Eye Care».

Також монітор працює в двох режимах одночасно, для цього треба вибрати в меню «Два зображення», а потім вибрати режим для другого. На наступній картинці зліва режим sRGB, праворуч CAD/CAM.

Крім усього іншого монітор можна також відрегулювати «під себе» по висоті і куту нахилу. А можна зробити навіть ось так:

Залишилося додати, що монітор має вбудовані стереодинаміки, підтримує функцію віртуального поділу екрана (до чотирьох вікон в різних розташуваннях), а з BenQ Display Pilot (можна скачати з сайту виробника), зображення можна виводити в бажаних пропорціях.

Мій знайомий користується монітором вже майже місяць, цілком задоволений своїм придбанням, і, як дизайнер, багато працює над макетами для друку, особливо радіє більш ніж адекватної передачі кольору.