Раніше на цьому тижні стало відомо, що сервіс protonmail, що позиціонує себе як конфіденційна поштова служба, за запитом влади швейцарії надав ip-адреси користувачів, в результаті чого вони були арештовані. Тепер же сайті компанії була оновлена політика конфіденційності, в результаті чого protonmail став виглядати менш безпечним сервісом.

Зображення: the register

Protonmail базується в швейцарії і зобов’язаний слідувати законам країни, тому немає нічого дивного в тому, що розробники надали дані за запитом правоохоронців. Однак раніше представники сервісу неодноразово заявляли, що protonmail не фіксує ip-адреси користувачів. Причому до недавнього часу це твердження було частиною політики конфіденційності, яка опублікована на сайті розробників.

Після інциденту з арештами екоактивістів у франції розробники protonmail внесли зміни в опис сервісу і політику конфіденційності. “protonmail-це електронна пошта, яка поважає конфіденційність і ставить людей, а не рекламодавців, на перше місце. Ваші дані належать вам і наше шифрування гарантує це. Ми також надаємо анонімний шлюз електронної пошти”, – сказано в описі сервісу.

Разом з цим оновлення торкнулася і політики конфіденційності. Розробники більше не гарантують повну конфіденційність і попереджають, що дані користувачів можуть бути передані третім особам за запитом влади швейцарії. «якщо ви порушуєте швейцарські закони, protonmail може бути юридично примушений реєструвати вашу ip-адресу в рамках кримінального розслідування”, – сказано в політиці конфіденційності protonmail.