01.11.2018 в 16:24 |

69 1


Не секрет, що колірні переваги властиві кожному з нас. Хтось «фанатіє» від червоного, але не сприймає в гардеробі колір фуксії, інші воліють жовтий, але заперечують помаранчевий. Колористичні уподобання людей також різноманітні і індивідуальні, як і самі люди. Між тим психологи стверджують, що неприйняття будь-якого кольору може багато розповісти про людину. В хитросплетіннях психологічної колористики допомагає розібратися незалежний консультант, психолог першої категорії психологічної консультації «Емпатія» Оксана Левіна.

Несприйняття червоного кольору говорить про страх переживань, фізичному і нервовому виснаженнях. Люди, що відкидають даний колір, позбавлені сили і пристрасності, багато їх проблеми кореняться в страху проявити свою сексуальність.

Відкидаючи помаранчевий колір, людина підсвідомо дає зрозуміти, що прагне до самоти, тиші, спокою і бездіяльності.

Людям, не приемлющим жовтий колір, властиві часті розчарування, тривожне стан, невпевненість у майбутньому. Вони не сильні в спокусі і не вміють настояти на своєму. У любовних та інших подібних відносинах вони часто бувають на другорядних ролях. Іноді вони намагаються бунтувати, прагнучи опинитися в центрі загальної уваги, але змінити те, що відбувається, їм рідко вдається.

Відкидання зеленого кольору, сигналізує нерідко про перенапруженні нервової системи, внутрішніх страждання від гніту і суворою ситуації, відхід від дійсності, довірливості, відриві від реальності і мрійливості.

Заперечення блакитного кольору можна сприймати як втеча людини від розрядки і спокою, слабкість, тривалу депресію. Це колористичне неприйняття говорить про нестачу дружніх зв’язків в колективі, незадоволеному честолюбство, прагнення до переваги.

Синій колір не люблять ті, хто не вірить у щирість людей і справжню любов, їм не властива відданість, вони не можуть довіряти навіть собі.

Якщо людина відкидає фіолетовий колір, то, швидше за все, це говорить про його критичної стриманості, контроль чутливості, прагнення до порядку, небажання бездумно зв’язувати себе глибокими любовними відносинами до прояснення ситуації і позиції партнера.

Чорний колір відкидають надміру розсудливі, сміливі, напористі, заповзятливі люди, які вміють з особливою наполегливістю долати виникаючі на їх шляху перешкоди і зневажають загрози.

Питання колірних переваг, їх вплив на людину цілком можливо розглядати з різних точок зору. Наприклад, вибір людиною тієї або іншої кольорової гами, перевага, віддана їм цим, а не іншим кольором в одязі, акцентування на тих чи інших тонах при виборі аксесуарів — цілком передбачуваний.

Таким чином, відкидаються всі сумніви з приводу того, що кольори мають своє безпосереднє вплив на людей і грають суттєві ролі в найрізноманітніших, а іноді і зовсім несподіваних сферах нашого життя – про що свідчить і психологія, і всюдисуща стилістика.