Американська компанія rocket lab провела презентацію, присвячену багаторазовій ракеті-носію neutron. Вона може стати конкурентом моделі falcon 9, яку використовує spacex, і побудована за оригінальною схемою, що дозволяє значно заощадити на доставці вантажів в космос.

40-метрова ракета діаметром 7 м дозволяє доставляти на орбіту до 8 тонн корисного навантаження. При цьому розробники оригінально вирішили проблему повторного використання головного обтічника, що становить значну частину вартості “космічного ліфта”. На відміну від рішень конкурентів, він не відділяється від розгінного блоку, а розкривається в потрібній точці маршруту, щоб випустити другий ступінь, після чого складається і повертається разом з ракетою-носієм на землю.

У числі інших особливостей новинки розробники відзначають легкий корпус з вуглецевого композиту і фірмовий двигун archimedes потужністю 1 меганьютон, розрахований на багаторазове використання. Перший ступінь буде обладнана сімома такими агрегатами, ще один буде змонтований на другу. За заявою rocket lab, завдяки особливій конічній формі з широкою основою neutron не буде потрібно пускова вежа або балка для зльоту.

Компанія заявила, що перший запуск нової ракети запланований на 2024-й. Вогневі випробування двигуна archimedes пройдуть вже наступного року.