Остаточний проект специфікацій шини pcie 6.0 запропонований всього лише місяць тому і ще не затверджений, а компанія cadence вже відзвітувала про початок поставок всього необхідного для інтеграції шини нового покоління в контролери і процесори всіх зацікавлених розробників. Це не тільки набори схемотехніки (ip-блоки), але також тестовий чіп для організації макета і оцінки технічних можливостей прототипів. Залишилося спроектувати і впровадити.

Джерело зображення: cadence

Набір ip-блоків cadence оптимізований для виробництва на заводах компанії tsmc стосовно 5-нм техпроцесу n5. У деякому плані це заздалегідь окреслює коло продукції, яка вимагає кратного збільшення пропускної здатності шини. Перш за все, це завдання машинного навчання, штучного інтелекту і супервичислень. Процесори, прискорювачі, відеокарти та ssd — це перші пристрої, які перейдуть на pcie 6.0. З появою готового набору cadence більше нічого не заважає масовому впровадженню pcie 6.0, крім часу і попиту. Очевидно, наступний рік стане першим роком появи перших комерційних продуктів з новою шиною.

Нагадаємо, в порівнянні з шиною pcie 5.0 швидкість передачі даних по шині pcie 6.0 зросла в два рази до 64 гт/с (гігатранзакцій в секунду) в обох напрямках. У конфігурації x16 досягається передача до 256 гбайт в секунду. Підняти швидкість допоміг (в тому числі) перехід від передачі послідовності імпульсів без повернення до нуля (nrz, no-return-to-zero) до схеми передачі з амплітудно-імпульсної модуляцією (pam4). За словами cadence, вона випускає інтерфейси з підтримкою pam4 з 2019 року і впевнена у відповідності цих продуктів всім вимогам специфікацій.

Джерело зображення: cadence

Власне, тестовий чіп cadence, який входить в набір для розробки продуктів з підтримкою pcie 6.0, являє собою дворежимний передавач pam4/nrz (nrz — для забезпечення зворотної сумісності з попередніми стандартами pcie), що гарантовано забезпечує оптимальну цілісність сигналу, симетрію і лінійність з низькими спотвореннями, а також приймач, здатний витримувати значні перешкоди сигналу і втрати в каналі більше 35 дб при швидкості 64 гбіт/с. Для таких швидкостей перешкодостійкість і здатність відновлення даних — це найважливіша умова, без яких нарощування пропускної здатності неможливо.