Китайські компанії, що створюють системи розпізнавання мови на основі алгоритмів штучного інтелекту, виходять на ринок чіпів з відповідною функціональністю. Це дозволить бізнесу оптимізувати як самі алгоритми, так і інтеграцію процесорів на основі ші-рішень в цілому.

Digitimes.com

Швидкий розвиток китайського ринку систем розпізнавання мови в останні роки обумовлено підтримкою подібного бізнесу на державному рівні. Не останню роль відіграє і зростання затребуваності технології в споживчому секторі – останнім часом на ринку з’явилося чимало нових компаній, які пробують сили у відповідному сегменті.

Ринок “розумних” мовних технологій в китаї переживає стрімке зростання. У 2019 році його обсяг досяг 2,2 мільярда доларів, очікується, що в 2022 році він складе більше 5,68 мільярда, а сукупні річні темпи зростання (cagr) — 36,5 %.

В першу чергу застосування систем розпізнавання мови очікується на споживчому ринку-через найбільшу користувацької бази. Перспективними сферами є медицина, держуправління та фінанси.

Поки китайські компанії використовують для своїх рішень в основному ші-чіпи сторонніх розробників — через це зростає загроза всіляких збоїв, проблеми з сумісністю і продуктивністю. У світлі цього компанії мають намір безпосередньо працювати з виробниками напівпровідників і розробляти власні рішення спеціально для розпізнавання мови.

За даними digitimes research, на першому етапі стартапи в даному сегменті часто зазнають збитків, а також стикаються з численними проблемами — від нестачі висококласних фахівців до матеріальних ресурсів. Проте розвиток ринку триває. Вважається, що за межами кнр компанії аналогічного профілю теж приділяють все більше уваги розробці власних напівпровідників з алгоритмами штучного інтелекту. Це змушує китайський бізнес також вкладатися в дослідження і виробництво для того, щоб зберегти конкурентоспроможність на ринку.