Компанія «яндекс» оголосила про масштабне оновлення розумної камери з використанням пошукових технологій і комп’ютерного зору. Тепер з її допомогою можна дізнатися, скільки білків, жирів і вуглеводів в страві, марку автомобіля або алгоритм вирішення квадратного рівняння. Для цього достатньо навести на камеру смартфона на потрібний об’єкт.

«візуальний пошук-це принципово інший спосіб шукати інформацію. Вам навіть не потрібно формулювати питання, ви просто наводите камеру на об’єкт і дізнаєтеся про нього все», — розповідає керівник розумної камери «яндекса» олена бондар.

Після оновлення розумна камера поліпшила пошук по продуктам харчування: вона не тільки знаходить їх в інтернеті, але і дає докладний опис. Наприклад, якщо навести камеру на пакетик соку або плавлений сирок, вона покаже не тільки їх склад, але також кількість калорій в продукті і як довго потрібно плисти або бігти, щоб їх витратити.

Оновлена розумна камера “яндекса” здатна розпізнавати марку, модель і технічні характеристики автомобіля, включаючи його потужність, швидкість і витрата палива. При цьому технічні характеристики забезпечені коротким і ємним поясненням, наприклад, «розганяється, як спринтер» або «місткий, як скриня».

Щоб вирішити рівняння, досить перейти в режим “рішення” і сфотографувати завдання. Також камера допоможе знайти навчальні відео, які детально пояснюють рішення завдань такого типу.

З’явилася можливість знайти вірш по зображенню в режимі»поезія”. Також розумна камера вміє сканувати документи і переводити текст.

Камера чекає користувачів в додатку “яндекс” для ios і android. Для доступу до неї потрібно натиснути на відповідну іконку в пошуковому рядку.