Розробник російського сервісу експрес-доставки продуктів» самокат «в особі компанії smart space (російська юридична особа» розумний простір”) 21 жовтня подав позов до apple в окружний федеральний окружний суд північного округу каліфорнії (сша). На такий крок smart space пішла, щоб не допустити видалення свого додатка з магазину цифрового контенту app store.

Зображення: олексій зотов / тасс

Згідно з наявними даними, apple повідомила smart space про можливе видалення програми компанії з app store на вимогу samocat sharing systems. Остання займається прокатом самокатів і стверджує, що smart space незаконно використовує ім’я samocat. Щоб зберегти своє місце в app store, компанія smart space повинна надати apple докази того, що вона не порушує права заявника і сторони працюють над врегулюванням питання.

Smart space надала докази правомірного використання товарного знака і запевнила apple в тому, що сторони ведуть переговори щодо врегулювання спору, але американська компанія на це ніяк не відреагувала. У разі видалення програми smart space з магазину app store збиток оцінюється в $75 тис.компанії доведеться вибудовувати заново існуючі економічні відносини з клієнтами. Щоб не робити цього, smart space вирішила звернутися до суду і постаратися не допустити втручання apple в російську суперечку про товарні знаки.