Тільки останнє покоління яблучних смартфонів отримало довгоочікувану захист від води. І це незважаючи на те, що інші компанії вже протягом декількох останніх років випускають пиловологонепроникні пристрої. Ну да ладно, ми тут зібралися далеко не для того щоб лаяти компанію apple. У нас зараз куди більш серйозне завдання. З цієї статті ви дізнаєтеся, що потрібно робити, якщо iphone впав у воду або будь-яку іншу рідину.

Що робити при падінні iphone в воду

Зрозуміло, насамперед його потрібно якомога швидше з цієї рідини вийняти. Але що ж потрібно робити далі? про це давайте по порядку.

Вода є нейтральною речовиною. Блискавичної шкоди вона може і не принести. Тому чим швидше ви виймете з неї свій пристрій, тим більше буде ймовірність того, що воно продовжить працювати, як і раніше. Але от якщо вона потрапить всередину – під корпус: на плату і датчики, то з часом можуть початися корозійні процеси і тоді без дорогого ремонту свого яблучного гаджета вам не обійтися.

порада: при нетривалому контакті з водою, важливо, як можна швидше вимкнути пристрій. Якщо рідина потрапить на життєво необхідні датчики, воно може просто згоріти. Це нам напевно не потрібно.

Отже, айфон вийнятий з води і вимкнений. Що робити далі? давайте розбиратися:

  1. промокніть гігроскопічними серветками залишки води, максимально ретельно обробіть роз’єми підключення навушників і lighting-кабелю;
  2. щоб якомога більше води витекло з-під корпусу айфона, потрібно потрясти їм і знову повторити вищеописану процедуру;
  3. потім варто спробувати щастя, поклавши свій iphone в ємність або пакетик, наповнені рисом. Справа в тому, що рис має просто прекрасне властивість: він буквально “витягує” вологу. Отже, є сенс пробувати сушити з його допомогою пристрій. Однак, варто брати максимально великий і якісний рис (дорогий, якщо хочете). Там не буває дрібних крупинок, які можуть застрягти в роз’ємі або сітці динаміка, це теж варто враховувати. Смартфон повинен пробути в крупі не менше доби;
  4. після цього варто вийняти телефон з рису і протерти його гарненько, щоб на ньому не було пилу;
  5. і тільки тепер ви можете включати свій iphone, що побував у воді. Не виключено, що з першого разу він не запуститься. Велика ймовірність, що акумулятор пристрою не витримав замикання і спішно розрядився за цю добу, поки гаджет лежав в рисі. Підключіть до зарядного пристрою і уважно спостерігайте за процесом зарядки: можливо, айфон запалиться, але це не точно.

Таким чином, якщо ви не хочете грати з долею, то краще, як можна швидше бігти в сервісний центр – тільки там вам зможуть повернути повноцінне, працюючий пристрій.

середня вартість ремонту (відновлення після попадання води) – від 4000 тисяч рублів і вище, залежить від пошкоджень і моделі смартфона, відразу повідомимо, що ремонт iphone 6/7 буде коштувати на 3000-5000 тисяч більше, ніж 5 / 5s.

порада: ні в якому разі для просушування гаджета не використовуйте фен і йому подібні пристрої з нащадками гарячого повітря. Великий ризик перегріти iphone або окремі мікросхеми. Тоді він точно не запуститься, або потече клей, який скріплює дисплей і деякі мікросхеми.

На жаль, велика ймовірність, що айфон, що впав у воду, вже не буде функціонувати як раніше. Вам пощастить, якщо у нього просто швидше буде розряджатися акумулятор. Тоді як можливі й інші результати. Наприклад, некоректна робота дисплея; зникнення звуку в основному і зовнішньому динаміках; непрацююча кнопка home і багато-багато іншого.