25.12.2018 в 14:51 |

81 1


Коли наближаються новорічні свята, в будинках починають з’являтися ялинки. Але яка ялина більш екологічна — справжня чи штучна?

Новорічні смаки дуже різні. Одні віддають перевагу штучним ялинкам, інші природним. Ми сьогодні не будемо сперечатися про смаки або про те, яка ж ялинка більш практична. Подивимося на справу з екологічної точки зору.

Екологи та лісники згодні — екологічної є справжня ялинка. Чому? Пояснюють експерти.

Тільки жива ялинка є дійсно екологічної. Напевно не треба боятися того, що, купуючи живу ялинку, ми знищували ліс, оскільки це неправда. Більшість дерев відбувається з приватних плантацій. Деякі мають шматок поля, насаджують на ньому дерева вирубують, потім знову саджають. Державні ліси в Росії також продають багато ялинок. Ці ялинки відбуваються переважно з так званих санітарних вирубок. Лісничий періодично змушений проводити господарські роботи. І не тільки у святковий період. Деякі дерева потрібно вирубати, щоб інші мали доступ до світла. Тому не в кожному лісництві щорічно продаються ялинки. Адже іноді їх немає. А якщо є, то вони значно дешевше, ніж у приватних торговців.

Ще практично нещодавно штучна ялина вважалася більш екологічною. Причинами були саме прагнення не піддавати ліс надмірної експлуатації. Крім того, не було і спеціальних плантації, де вирощувалися їли спеціально на продаж.

Але варто знати, що штучна ялина перестає бути екологічної ще на етапі виробництва, оскільки для цього використовується невозобновляемое сировину, наприклад, газ або нафту. В результаті їх видобування, переробки, процесу виробництва безпосередньо штучної ялини застосовується багато енергії, що збільшує кількість викидів СО2 в атмосферу. Штучне деревце може прикрашати наші будинки кілька років, але настане момент, коли і його треба викинути. Оскільки таке деревце складається з декількох видів сировини, то їх розподіл і повторне застосування майже неможливе. Розкладання штучного сировини проходить дуже довго, іноді майже 1000 років, а їх спалювання призводить до викиду в повітря отруйних діоксинів.

Штучні ялинки, які лежать на сміттєзвалищах, отруюють ґрунтові води, ґрунт, повітря. У зв’язку з цим штучні ялини наносять в реальності набагато більший екологічну шкоду, ніж вирубка справжніх. У Європі, наприклад, відкриваються прокати ялинок. Такі фірми вже працюють у Великобританії, США і Канаді. Так жителі можуть позичити деревце на свято, замість того, щоб купувати.

Щороку мільйони ялинок вирубують до Різдва і Нового року. Все для того, щоб на короткий час прикрасити наші будинки. А ці дерева могли б жити, давати нам більше кисню і радувати око любителів природи — підкреслюють представники прокату ялинок. Там також можна взяти на прокат деревце в горщику. Його можна навіть замовити по інтернету, телефону чи на місці прокату. Ялинку можна забрати особисто або замовити з доставкою додому. Як запевняють засновники такого прокату, вартість такої послуги не буде вище, ніж купівля ялинки.

Прокат їли приносить також і іншу користь. Ми не благоприятствуем бездумної вирубки дерев і діємо у відповідності з нормами збереження природою. Так ви отримуєте ялинку, яка відбувається з легального джерела. А якщо тільки захочете, то зможете її посадити потім. Традиція живої ялинки триває, а ви можете відзначити свята красиво та з запахом справжньої ялинки. Після 6 січня представники фірм прокату заберуть ялинку назад.