З виходом pixel 6 і pixel 6 pro компанія google похвалилася можливістю швидкої зарядки смартфонів. Як заявив виробник, 30-вт зарядний пристрій вартістю $25, який не входить в комплект поставки pixel 6, всього за 30 хвилин заряджає акумулятор телефону на 50 %. Але надалі динаміка дещо змінюється. Як стверджує видання android authority, заявлені google характеристики вводять споживачів в оману.

Джерело зображення: store.google.com

Випробувавши 30-вт зарядний пристрій, журналісти виявили, що pixel 6 використовує його можливості не повною мірою — максимальна потужність в реальності не перевищує 22 вт. Для повної зарядки акумулятора pixel 6 pro ємністю 5000 ма·год потрібні були приблизно 111 хвилин при відключених налаштуваннях adaptive charging і adaptive battery. Google не обдурила: для досягнення 50-% позначки потрібно 31 хвилина, але зарядка другої половини батареї займає набагато більше часу.

В реальності при 75% потужність зарядки падає до 12 вт, а коли акумулятор практично повністю заряджений, цей показник падає до 2,5 вт — на останні 15% йде цілу годину. Зниження швидкості зарядки з часом-це нормально, оскільки допомагає уникнути перегріву і пошкодження акумулятора. Але відмітка в 2,5 вт все одно виглядає незвичайною.

Джерело зображення: androidauthority.com

Журналісти android authority провели невеликий експеримент, замінивши новий 30-вт зарядний пристрій старим 18-вт, який поставлявся з попередніми pixel. З’ясувалося, що нове має не так багато переваг: для повної зарядки pixel 6 pro зі старим пристроєм знадобилася приблизно 121 хвилина, тобто всього на 10 хвилин більше.

Google не заявляла безпосередньо, що pixel 6 мають зарядну потужність 30 вт — в специфікації говориться, що обидва телефони заповнюють ” до 50% заряду за 30 хвилин за допомогою 30-вт пристрою google usb-c з usb-pd 3.0 (pps)». Але і сенсу просувати google fast charger, якщо pixel 6 не може використовувати його в повній мірі, схоже, теж немає: багато покупців можуть не погодитися, що різниця в 10 хвилин коштує $25.

У найближчому майбутньому google збирається випустити бездротовий зарядний пристрій google pixel stand другого покоління за $79, який обіцяє потужність до 23 вт “для сумісних телефонів pixel”, що ближче до реальної потужності дротової версії. Не до кінця зрозуміло, чому з бездротовим пристроєм виробник дає більш реалістичні очікування.