Виробник вантажівок на електричній тязі nikola погодився виплатити штраф у розмірі $125 млн для врегулювання справи, в рамках якого засновник компанії тревор мілтон (trevor milton) звинувачувався в умисному введенні в оману інвесторів. Про це пише видання the new york times з посиланням на дані комісії з цінних паперів і бірж (sec) сша.

Джерело зображення: nikolamotor.com

«nikola corporation несе відповідальність як за оманливі заяви мілтона, так і за інші передбачувані обмани, на основі яких формується помилкове уявлення про стан бізнесу і технології компанії”, – прокоментував дане питання представник sec.

В рамках розслідування регулятора було встановлено, що пан мілтон зробив ряд вводять в оману заяв для змі і в мережі twitter, щоб підвищити вартість акцій nikola. У повідомленні наголошується, що компанія посилила своє становище, зробивши ряд заяв, які також були розцінені, як такі, що вводять в оману. Хоча мілтон не визнав себе винним, регулятор вважає, що він навмисне вводив інвесторів в оману щодо можливостей компанії, її продукції та комерційних досягнень.

Передбачається, що ця діяльність допомогла мілтону перед відходом з поста глави nikola витягти десятки мільйонів доларів особистої вигоди. Минулого тижня адвокати мілтона подали кілька судових клопотань з проханням зняти ряд звинувачень зі свого клієнта. На біржових торгах в понеділок акції nikola торгувалися на рівні $9,25 за один цінний папір, тоді як влітку 2020 року їх ціна доходила до $60 за акцію.