23.12.2018 в 23:45 |

86 0


В результаті досліджень В тютюновому димі було виявлено більше шістдесяти речовин з канцерогенним ефектом. Ці речовини містяться безпосередньо в тютюні або виникають під час його горіння, при цьому утворюються дрібні частинки речовини як органічного, так і неорганічного походження. Сам тютюновий дим включений в список канцерогенних речовин класу А.

Активне куріння

Активне куріння справляє негативний вплив на здоров’я курця. Бере участь у виникненні багатьох захворювань та безпосередньо завдає величезної шкоди майбутньому плоду, ставить під загрозу життя дітей і дорослих.

Рак

До видів злоякісних пухлин, що вражають курця відносять не тільки рак легенів, але і пухлини порожнини рота, пухлини підшлункової залози, шийки матки, нирок і сечового міхура, кишечника і прямої кишки.

Серцево-судинна система

Куріння значно прискорює розвиток атеросклерозу. Результатом є ризик інсульту і серцеві напади.

Шкіра

Куріння впливає на клітини шкіри, тим самим значно прискорює передчасне її старіння. Внаслідок куріння погіршується еластичність шкіри, скорочується природна здатність оптимальної гідратації, утворюється більше зморшок.

Вагітність

Куріння робить дуже негативний вплив на плід, що розвивається в утробі матері. Якщо курить мати під час вагітності те, збільшуються: ймовірність викидня, низька маса тіла при народженні дитини, народження дитини з вродженими вадами розвитку. Тим не менш дивно, що під час вагітності перестають курити тільки близько 20% жінок.

Загрози для дітей

Кожна дитина має право на чисте повітря. Тютюновий дим є серед іншого однією з причин синдрому раптової смерті грудних дітей. Перебування в димній середовищі збільшує у дітей ризик розвитку пневмонії і запалення середнього вуха, підвищує ризик спалаху астми і можуть призводити до зменшення легеневих функцій дитини.

Інші хвороби

Серед інших захворювань і розладів, які виникають у курця, ми можемо віднести:

  • хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • раніше розвиток катаракти та вікової глухоти;
  • порушення потенції і розвиток безпліддя у чоловіків;
  • менструальні труднощі або безпліддя у жінок;
  • порушення швидкості загоєння ран.

Пасивне куріння

Це вимушене паління, пов’язане з перебуванням у закритому просторі з курцем. Від пасивного куріння в нашій країні щороку вмирає близько 20000 чоловік. Вдихання тютюнового диму призводить, зокрема, до загострення хронічних захворювань, прискоренню хвороб, таких як пухлини, серцево-судинні захворювання до затримки в розвитку дитини.