За повідомленнями мережевих джерел аерокосмічна компанія spacex щотижня випускає близько 5 тис.терміналів для підключення до супутникового інтернету starlink. Незважаючи на це, spacex має намір наростити обсяг виробництва до кінця цього року, щоб задовольнити величезний попит. За даними spacex, в даний час компанія має близько 600 тис.попередніх замовлень на підключення до мережі starlink.

Зображення: spacex

Саме такі цифри озвучив фінансовий директор spacex брет джонсен (bret johnsen) на конференції satellite 2021, яка пройшла цього тижня в сша. Виходить, що при нинішньому рівні поставок терміналів spacex, буде потрібно більше двох років, щоб підключити до системи starlink всіх, хто вже подав заявки. Але ж в майбутньому їх буде ставати все більше. Таке тривале очікування навряд чи обрадує потенційних клієнтів компанії, оскільки багато з них в даний час не мають доступу ні до якого швидкісного інтернету і хотіли б швидше це виправити.

Хороша новина полягає в тому, що в найближчі місяці spacex має намір наростити обсяг виробництва терміналів starlink «в кілька разів». Раніше компанія говорила, що обмежене виробництво терміналів обумовлено глобальним дефіцитом чіпів, який спостерігається в останні місяці по всьому світу і негативно впливає на різні галузі. Відзначимо, що виробництво терміналів є досить дорогим процесом. Згідно з наявними даними, виробництво перших екземплярів обходилося spacex в $3000 за пристрій і лише з часом компанія змогла знизити собівартість спочатку до $1500, а пізніше до $1300.