трохи про історію бустингу

Відразу ж потрібно сказати, що всілякі бусти були невід’ємною частиною ммо з моменту зародження жанру. Завжди є ті, хто готовий витрачати на гру більше часу, щоб домогтися результатів, і ті, хто хочуть досягти того ж рівня швидше, не докладаючи особливих зусиль. Тому коли перші пропонують послуги бустингу другим, то в теорії всі повинні бути раді і задоволені.

Проте після того, як blizzard додали в wow токени, які є можливістю купити внутрішньоігрове золото за реальні гроші, ситуація дещо змінилася. Тепер якщо ти хотів якусь шмотку з рейду, або ачівку за проходження данжей на високій складності, то тобі достатньо було дістати свою кредитку і занести близьким грошиків. З часом таких людей ставало все більше, і якщо вже є попит, то з’явилося і пропозиція.

Загальний чат у великих містах став наповнюватися рекламою в дусі “гільдія х забустить вас до будь-якого рівня максимально швидко і максимально дешево”. Ну а раз вже хітами продажів завжди було проходження рейдів, m + і pvp-рейтинг, то рекламні оголошення були розміщені і у відповідних вкладках для пошуку груп.

майк ібарра, коментар і хвиля невдоволення

На відміну від багатьох інших співробітників blizzard, майк без сумніву є завзятим геймером і грає в wow на досить високому рівні: його гільдія вже встигла вбити сільвану на епохальній складності і судячи з усього він цілком комфортно відчуває себе в m+ 23, що також є чималим досягненням для рядового гравця. Тому в своєму твіттері він розмістив невеликий анонс стріму, на якому він разом з товаришами буде бустити когось в героїчному святилище панування і закривати ключі.

Фанати wow’a постійно скаржаться на те, що розробники гри не грають в свою ммо і не знають чим живе ком’юніті. Так що пост від майка цілком міг бути сприйнятий як щось позитивне, адже він — живий доказ того, що в blizzard все ж залишилися люди, які розуміють чого хочуть гравці. Однак замість цього ком’юніті вирішило зосередитися на бустингу і виплеснути на іббару все своє роздратування з цього питання з черговою темою на форумі, обговоренням на reddit’e і постами в соц. Мережа.

основні проблеми бустинга

широке поширення і нормалізація бустинга

  • раз вже в останні роки в ігровій індустрії стали постійно проскакувати pay-to-win механіки, то люди стали частіше звертати увагу на пропозиції заплатити певну суму, щоб отримати бажане без всяких зусиль.
  • ну а якщо вже є бажаючі платити, то знайшлися і ті, хто хоче на цьому заробити. І все більше гільдій стали пропонувати послуги бустингу.
  • між ними почалося суперництво за клієнтів, що збільшило число дратівливої реклами.
  • ну а звичайні гравці, дивлячись на всю цю рекламу і своїх друзів, які змогли одягнутися в кращий лут, заплативши кому-небудь за проходження рейду, стали замислюватися: “а чому б мені не скористатися бустом, раз це така поширена практика?”.

інфляція досягнень

  • щоб потрапити в групу для проходження більш-менш складного контенту часто потрібні дві речі: хороший лут і якийсь доказ на кшталт ачівкі або рейтингу, яке показує, що ти розумієш, що робити в цьому контенті.
  • правда завдяки бустингу ти можеш отримати ці самі ачівкі з рейтингом, не маючи ні найменшого уявлення про контент.
  • так що з часом досягнення стали знецінюватися. Як визначити різницю між людиною, яка витратила пару місяців на проходження рейду і досконально знає всі механіки і тим, хто просто купив буст і пішов пити чайок і дивитися netflix, якщо вони одягнені в приблизно однаковий лут і володіють однаковими ачівкамі?
  • тому лідери груп стали завищувати вимоги: неодноразові вбивства фінального боса, кілли на міфічній складності, хороші показники по втраті і так далі.
  • цілком природно, що якщо ви є відносно новим гравцем, який хотів би спробувати себе в складному контенті, то це може стати для вас непереборною перешкодою: від вас вимагають показати задокументовані успіхи в рейді, щоб пустити в цей самий рейд.

підсумки

Бустинг в wow, без сумніву, є проблемою. Проте на даний момент він не заборонений правилами (якщо всі транзакції з реальними грошима проходять через магазин blizzard). Так що критикувати майка іббару за те, що він когось там бустить-нерозумно. Особливо враховуючи скільки гравців купують бусти на регулярній основі.

З іншого боку розробникам варто задуматися над тим, як все це може вплинути на подальшу долю гри і чи не час хоч якось обмежити повальне поширення бустингу. Токени з гри швидше за все не приберуть, банів за бустинг ми теж ймовірно не дочекаємося. Але ось заборонити рекламувати подібні послуги в пошукових системах і загальному чаті цілком можна. Глобально це проблему не вирішить, але відсутність набридливої реклами і прямого доступу до бустерів цілком може скоротити число гравців, готових платити гроші за їхні послуги.