Хмарний сервіс резервного копіювання даних backblaze стверджує, що ssd виходять з ладу майже з тією ж частотою, що і жорсткі диски на еквівалентній стадії їх життєвого циклу. Такий висновок зроблений на основі трирічних спостережень за роботою ssd в системах компанії.

У блозі backblaze з’явився запис, де розказано, як компанія спочатку використовувала в своїх системах з дискові накопичувачі, а потім замість них почала застосовувати ssd. Компанія уважно стежить за працездатністю своїх систем, тому може порівняти частоту відмов ssd і hdd. Щоб зробити порівняння справедливим, backblaze зіставила частоту відмов твердотільних накопичувачів і жорстких дисків, використовуваних в якості завантажувальних, в аналогічному віці і виявила в цілому схожі показники відмов.

Backblaze

В результаті досліджень, backblaze заявила, що при виборі між hdd і ssd використовувати частоту відмов в якості фактора при прийнятті рішення сумнівно. Після того, як компанія перевірила вік і час використання накопичувачів, з’ясувалося, що різниця недостатня для того, щоб виправдати додаткові витрати на покупку ssd замість hdd. При цьому backblaze радить приймати рішення рішення про вибір типу накопичувача, грунтуючись на вартості, швидкості, енергоспоживанні і типорозмірі.

Backblaze

За перші чотири роки роботи в backblaze ssd-накопичувачі все ж виходили з ладу дещо рідше, ніж жорсткі диски: для них щорічна частота відмов склала 1,05% в порівнянні з 1,38 %.

Backblaze

Графіки, що демонструють частоту виходу накопичувачів з ладу, виглядають дуже схоже, однак для того, щоб побачити повну картину, необхідно поспостерігати за станом накопичувачів ще кілька років.