Браузер chrome багато років є беззаперечним лідером на ринку, тому більш цікаво стежити за тим, хто веде боротьбу нижче. Зокрема, за третє місце борються microsoft edge і mozilla firefox.

Статистичні дані statcounter за серпень показують, що на третьому місці залишається edge з часткою ринку 3,56%, поступаючись chrome і safari. Firefox скорочує відставання, яке зараз становить лише 0,02%.

Тільки в квітні і травні, в залежності від обраної статистики, edge обійшов firefox. З тих пір частка браузера microsoft поступово зростала, але і firefox не збирається відставати.

Правда, скоро відбудеться реліз windows 11 і у edge є всі шанси наростити свою перевагу. У цій системі microsoft ускладнює перехід зі свого браузера за замовчуванням на інші.

Браузер microsoft виграв від переходу на chromium, а firefox не перший рік втрачає користувачів. Власний звіт mozilla розповів, що в кінці 2018 року було 244 млн щомісяця активних користувачів, а до другого кварталу нинішнього року вже 198 млн.

Позаду firefox знаходяться samsung internet з часткою 3,06%, далі opera з 2,17%. Частка chrome становить 65%, safari 18,75%.

Статистика збирається на настільних комп’ютерах, мобільних пристроях, планшетах та ігрових консолях.