Китайський стартап з розробки графічних процесорів moore threads, заснований в 2020 році, 25 листопада оголосив про створення першого повністю функціонального графічного процесора, який заснований виключно на китайській інтелектуальної власності.

Джерело зображення: moore threads

Новинка включає в себе різні функціональні блоки, які підтримують широкий спектр функцій, таких як обробка 3d-графіки, навчання ші, високопродуктивні паралельні обчислення і багато іншого. Крім того, компанія повідомила, що вже почала адаптувати свій gpu для спільної роботи з китайськими центральними процесорами і операційними системами.

Всього за рік з моменту заснування китайський стартап вже пройшов три раунди фінансування. У попередньому раунді брали участь такі відомі компанії, як sequoia capital china і bytedance. Moore threads оголосила про свій прорив у дослідженнях і розробках з нагоди завершення раунду фінансування серії а, в ході якого залучила $313 мільйонів. За наявними даними, інвесторами виступили такі гіганти, як tencent, ccb international china construction bank, qianhai fof і china merchant securities. У фінансуванні moore threads також взяли участь source code capital, підтримувана державою shanghai guosheng group і boc international’s bohai sheng (hubei) industrial fund management.

Остання серія інвестицій буде використана для запуску масового виробництва gpu, а також для розширення відповідної внутрішньої екосистеми. Компанія стверджує, що налагодила партнерські відносини з сотнями китайських компаній, що працюють у сфері графічних процесорів.

Останнім часом в китаї з’явився цілий ряд стартапів, що працюють над графічними процесорами. Тим не менш, moore threads стверджує, що члени її команди вже накопичили значний досвід на всіх етапах створення gpu, що робить її єдиною китайською компанією, здатною самостійно розробляти, виробляти, продавати і обслуговувати свої графічні чіпи. Повідомляється, що основна частина команди була набрана зі співробітників nvidia. Решта співробітників прийшли з microsoft, intel, arm та інших великих технологічних компаній.