04.12.2018 в 16:04 |

34 3


Головний диригент Молодіжного симфонічного оркестру Литовської РСР Гинтарасу Ринкявичюсу 59 років. Він заслужений артист Литовської РСР, лауреат двох міжнародних конкурсів — фонду Герберта фон Караяна та конкурсу, присвяченого пам’яті Яноша Ференчика. В 1988 році за музичну діяльність молодий маестро удостоєний премії комсомолу Литви.

— Як зацікавити молодь класичною музикою?

— До тих пір, поки ми самі не відчуємо потребу в гарній, серйозної музики, нічого не зміниться, — говорить Гінтарас. — Приступати до виховання слухача слід ще у дитячому садку. Треба перебудувати систему музичного виховання, потрібні педагоги, яким молодь вірила б, і молодь, з якої вийшли такі педагоги… «Серйозна» музика не може існувати сама по собі, без допомоги тих, хто довго про неї не згадував. Люди не розуміють, як їм потрібна така музика. Хороша музика вводить слухача в дивовижний світ, повний добра і краси, його відсвіти залишаються в душі на все життя.

— Значна частина нашої молоді знайома з культурним життям за кордоном тільки за записами і назв рок-груп, тому вона невірно уявляє собі музичне положення, взаємовідношення музичних стилів за кордоном. Наприклад, у Фінляндії в кожному місті та вузі — свій симфонічний оркестр.

— У США близько 1500 професійних і напівпрофесійних симфонічних оркестрів, між тим у нас в країні трохи більше двохсот симфонічних і камерних оркестрів. Якщо приплюсувати колективи консерваторій, самодіяльні, загальна кількість збільшиться лише на кілька десятків. Виходить — зірки є, а масового руху немає.

— Яка ваша думка про сучасної серйозної музики?

— Якщо новачок почне знайомство з серйозною музикою нинішнього шару, що він може її і не прийняти, адже не вся сучасна музика представляє цінність. Суддею стає час.