Сучасні топові смартфони від відомих виробників оснащуються функцією nfc. Ця унікальна технологія дозволяє зв’язувати пристрої без проводів для виконання різних маніпуляцій. Ознайомтеся з основними відомостями про технологію, її перевагами і можливостями використання.

Основні відомості про технології

Принцип дії технології багато в чому схожий на алгоритм роботи bluetooth, тільки ось зв’язок може підтримуватися на менш значних відстанях, в середньому до 10 см.

Спочатку технологія була запатентована як розширення для безконтактних карток. Надалі її почали використовувати виробники мобільних пристроїв.

Принцип дії nfc гранично простий: для виконання задуманого потрібно просто зв’язатися з іншим смартфоном або ж зі спеціальною nfc-міткою.

Переваги та перспективи nfc

технологія nfc має дуже багато переваг, з яких можна виділити: • інтуїтивність. Активація передачі інформації виконується одним дотиком;• універсальність. Технологію можна використовувати для виконання безлічі різних завдань;• відкритість;• відповідність сучасним стандартам;• безпека.

Найчастіше nfc застосовується для передачі файлів. Щоб запустити цей процес, досить просто торкнутися до одного пристрою іншим. Можливості використання nfc не обмежуються однією лише бездротовою передачею контенту. Ви можете відправити другому користувачеві платіж, внести його в список “друзів” в соціальній мережі, запустити багатокористувацьку гру і т.д.

Спектр застосування nfc постійно розширюється. У багатьох великих містах працюють магазини та інші заклади, які приймають платежі через nfc – для оплати досить просто доторкнутися смартфоном до спеціальної мітці. Саме сфера електронної комерції є одним з пріоритетних напрямків у розвитку nfc. Смартфон з підтримкою такої технології вже дуже скоро можна буде використовувати в якості гаманця, знижкової карти, талонів на транспорт, проїзних квитків та ін.

Через nfc-мітки, активно встановлюються в сучасних магазинах, можна швидко отримувати додаткові відомості про представлені продукти і товари. Також nfc-мітки встановлюються в музеях, на різних виставках і ярмарках. Дуже зручно: підніс смартфон до мітки біля експоната і дізнався про нього все, що потрібно.

Lte (4g) в смартфоні.