26.11.2018 в 20:24 |

46 3


Дослідження показують, що в день людина перевіряє свій телефон від 80 до 300 разів з різних причин.

Сучасне суспільство являє собою суспільство споживання. Послуги, інформація, продукти, пропозиції… Все це оточує нас і вимотує. Ми витрачаємо величезну кількість часу на споживання, ми деградуємо, безглуздо дивлячись в монітор і споживаючи, споживаючи, споживаючи. Створюємо ілюзію зайнятості або відпочинку.

Ваш мозок не відпочиває, коли ви перегортаєте стрічку соц. мереж, навпаки, він ще більше напружується. Відпочиває він тоді, коли ви медитуєте, наприклад.

Якщо запитати сучасної людини «Зможеш прожити місяць без соц. мереж?», почуємо відповідь на подобу «Звичайно зможу тільки я не хочу».

Нічого не нагадує? Залежність, яку самому не хочеться вірити.

Соц. мережі відбирають нашу концентрацію, витягують нас з реальності і змушують переходити на несуттєві речі.

З цього дня я влаштовую інформаційний детокс!

Чому я це роблю?

Усвідомленість. Тепер у транспорті, у черзі, на перерві, в їдальні, та де завгодно я не буду від нічого робити хапатися за телефон, щоб прочитати що-небудь цікаве. Моя стрічка заполонена тільки корисною інформацією, але це не означає, що вона не може бути сміттям в певних ситуаціях і забивати голову.

Звільняється більше часу, який можна витратити на більш суттєві речі. Читання книги, придбання нових навичок або удосконалення старих, робота над собою, щось більш приємне і корисне, ніж медіа і екран, спілкування з людьми. Мозку потрібно відпочити від постійно надходить інформації, яку він не в силах буває обробити і від цього починається перенапруження.

Крім того, у мене є кілька ідей, які непогано було б втілити, думаю, цей детокс допоможе мені в цьому.

Продуктивність і концентрація. Не відволікаючись на сторонні подразники, не порівнюючи себе з іншими можна визначитися зі своїм темпом і рухатися вперед замість того, щоб бездумно поглинати і порівнювати, залишаючись на місці.

Через тиждень після детокс я дозволю собі повернутися, але гарненько переосмисливши, наскільки сильно я хочу впускати у своє життя інформаційні технології та соціальні мережі.