Компанія tsmc шукає різні шляхи подолання дефіциту чіпів. Серед цих шляхів збільшення цін і пріоритет великим компаніям на кшталт apple. Згідно з останнім інтерв’ю, для майбутніх замовлень пріоритет буде віддаватися виробникам, які не накопичують чіпи, а відразу пускають їх у справу.

Глава tsmc марк лю в інтерв’ю журналу time magazine розповів, як його компанія бореться з дефіцитом. Протягом трьох років планується вкласти $100 млрд у розширення виробництва. Однак, і цього може бути недостатньо, щоб задовольнити попит на передові технологічні процеси.

У компанії зайнялися аналізом того, які її партнери купують чіпи і накопичують їх у себе. Для них це розумний крок на випадок майбутнього високого попиту, але такі замовники не будуть пріоритетними для tsmc. Природно, гіганти на кшталт apple з високими обсягами замовлень як і раніше будуть в перших рядах замовників пріоритет.

Не так давно apple попросила збільшити обсяг виробництва a15 bionic за рахунок скорочення виробництва чіпів для апаратів iphone колишніх поколінь. Попит на iphone 13 високий, тому задоволення цього попиту є головною метою apple.

Незважаючи на збільшення інвестицій, tsmc може зіткнутися з проблемами і відкласти виробництво чіпів для apple на техпроцесі 3 нм. Була інформація, що вона на 3% збільшила ціни на чіпи 5 нм для apple. Природно, apple перекладе ці витрати на покупців.