Абсолютно несподівано в магазині додатків microsoft store з’явилася програма windows subsystem for android, розроблена безпосередньо компанією microsoft. Вона проливає світло на те, як буде реалізована підтримка android-додатків в windows 11.

Нещодавно стало відомо, що на релізі в windows 11 не буде заявленої підтримки android-додатків — така опція з’явиться лише в наступному році. Однак всередині microsoft активно працюють над нею, що і підтверджує появу windows subsystem for android. Програма безкоштовна і призначена для тестування нових можливостей, тому прямо в описі компанія просить не робити скріншотів і не розповідати про її роботу.

Поки що програма не працює, але передбачається, що вона буде діяти за тим же принципом, як реалізований запуск дистрибутивів linux в windows 10. Однак в перспективі підтримка android-додатків буде інтегрована безпосередньо в windows 11 без необхідності використання додаткових інструментів.

В описі windows subsystem for android можна знайти кілька цікавих моментів. Так, для роботи програми потрібно windows 10 або новіша ос і не менше 8 гб оперативної пам’яті, а в ідеалі — 16 гб. Крім того, вона сумісна з xbox, що явно натякає на майбутню підтримку android-додатків на ігрових консолях microsoft.

Нагадаємо, що реліз windows 11 запланований на 5 жовтня.