Шостого вересня завод камаз представив прототип автобуса, що працює на водневих паливних елементах. За словами сергія чемезова, глави корпорації «ростех», в яку входить камаз, головною перевагою новинки в порівнянні з автобусами на електричній тязі стане дальність ходу до 250 км проти 70 км, що дозволить використовувати його не тільки для міських, але і для міжміських перевезень.

Рбк

За основу при створенні новинки був узятий електричний автобус камаз-6282. Дослідний зразок нового автобуса був зібраний на нефазі, дочірньому підприємстві камаза. Передбачається, що збірку водневого автобуса можна буде організувати в москві, якщо влада столиці проявлять інтерес до розробки.

Новинка працює на водневих паливних елементах, які встановлюються на даху. Кузов транспортного засобу виготовляється з високоміцної сталі і пластика. Його маса становить близько 19 тонн. При цьому автобус вміщує до 80 осіб. Його максимальна швидкість становить 80 км / год. Водневий автобус може працювати при температурі від -40 до + 40 градусів за шкалою цельсія. Глава “ростеху” заявляє, що салон транспортного засобу спроектований так, щоб бути зручним для маломобільних пасажирів.

Протягом найближчого року дослідний зразок автобуса на водневому паливі пройде випробування на вулицях москви. Паралельно опрацьовуватиметься питання про створення заправної інфраструктури. Лише після цього новий вид транспорту зможе вийти на маршрути. Чемезов повідомив, що камаз розробляє не тільки автобуси, а й вантажівки на водневому паливі. За його словами, пересуваються такі транспортні засоби набагато тихіше ніж їх аналоги на бензині або дизпаливі.

Ще в квітні повідомлялося, що влада москви в рамках стратегії з розвитку екологічно чистого транспорту в найближчі 30 років збирається поставить на маршрути водневі автобуси. Нагадаємо, що росія дотримується умов паризької угоди по клімату, відповідно до якої до 2030 року викид парникових газів в атмосферу повинен становити не більше 70% від рівня 1990 року. Експерти вважають, що перші водневі автобуси можна буде випустити на вулиці москви вже через рік або два.

Нагадаємо, що доручення створити міський автобус на водневому паливі дав президент володимир путін наприкінці 2020 року на нараді з прем’єр-міністром михайлом мішустіним. Тоді президент поставив за мету запустити подібний транспортний засіб до 2023 року.