Зовсім скоро на дорогах загального користування сша з’являться безліч автомобілів tesla з новітньою версією автопілота. Представники відповідного регулятора вже висловили заклопотаність з цього приводу, хоча компанія обіцяє ретельно вибирати кандидатів для тестування нової версії fsd (full self-driving). І підстави для занепокоєння є, як показало свіже дослідження вчених з массачусетського технологічного інституту.

Згідно з висновками вчених, зроблених на основі аналізу поведінки 290 водіїв і подальшому моделюванні переміщення погляду, після включення автопілота всі водії починають менше часу приділяти дорожній обстановці. Погляд вниз по центру, де розташований сенсорний інформаційно-розважальний екран tesla і де міг знаходитися смартфон водія, відбувався частіше і тривав довше. У 22% випадків погляд затримувався на області поза дорогою більше 2 секунд.

При вимкненому автопілоті водії поводилися як зазвичай на дорозі, але варто було включити автопілот, як водії втрачали увагу і знижували звичайний час спостереження за дорожньою обстановкою. При цьому слід розуміти, що автопілот tesla в нинішньому виконанні насправді, не автопілот, а лише інструмент для допомоги водієві. При його використанні концентрація уваги на дорозі повинна залишатися без зміни, але цього не відбувається і вчені попереджають про серйозні наслідки подібної поведінки.